Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 18.janvāris   Vārda dienu svin: Antons, Antis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 25.februāris  


Piezvani un bez maksas nodod nolietotu elektrotehniku

Ikvienai precei ir savs derīguma laiks, un tas attiecas arī uz dažāda veida elektroierīcēm, piemēram, ledusskapi, gāzes plīti, veļas mašīnu, televizoru, datoru. Kad tās beigušas mums kalpot, rodas jautājums, kā no tām atbrīvoties?

 

Novietot nevajadzīgos priekšmetus saimniecības ēkā visbiežāk ir īslaicīgs risinājums. Agri vai vēlu rodas vajadzība atbrīvoties tiem. Ir pašvaldības, kurās joprojām ir vērojama šķietami atbalstāma iniciatīva, kad kāds vietējais iedzīvotājs piedāvā savākt nolietotu elektrotehniku, taču ar to apkārtējai videi draudzīgā rīcība arī beidzas, jo savāktie priekšmeti mājas apstākļos tiek izjaukti, atdalot krāsainos metālus, bet videi tik kaitīgie šķidrumi un pārējie atlikumi nonāk augsnē, nodarot ļaunumu gan apkārtējai videi, gan apkārtējo cilvēku veselībai. Tāpat joprojām pastāv visai nosodāma prakse- nevajadzīgos priekšmetus atstāt ceļa vai meža malās, tādejādi nodarot kaitējumu dabai.

 

Ērtākais un arī videi draudzīgākais veids, kā atbrīvoties no nolietotām elektroierīcēm,  ir nodot tās atkritumu apsaimniekotājam. Turklāt šim atkritumu veidam likumdošana piemēro speciālu apsaimniekošanas shēmu, ko, nenodarot kaitējumu apkārtējai videi, spēj īstenot tikai atkritumu apsaimniekotājs.


SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija” (ZAAO) nodrošina ērtu nolietotās elektronikas savākšanu un atbilstošu noglabāšanu. Turklāt iedzīvotājiem par šo atkritumu savākšanu samaksa netiek prasīta. Atliek vien piezvanīt ZAAO, tālr. 26132288, un vienoties par dienu, kad pēc nolietotās tehnikas ieradīsies ZAAO transports.

 

BEZMAKSAS

NOLIETOTAS SADZĪVES TEHNIKAS SAVĀKŠANA

26132288

Iznešana no mājas vai dzīvokļa Ls 0,50 par stāvu.

 

 

Papildus informācija:

 

Ginta Gailuma

SIA ZAAO šķirotu atkritumu savākšanas daļas vadītāja

Tālr. 642 81250

Mob.tālr. 26132288

E-pasts: ginta@zaao.apollo.lv

Informāciju sagatavoja:

 

Kaspars Pabērzs

SIA ZAAO attīstības daļas vadītāja vietnieks

Tālr. 642 81250

Mob. tālr. 29121093

E-pasts: kaspars.paberzs@zaao.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv