Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 1.jūnijs   Vārda dienu svin: Biruta, Mairita, Bernedīne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 25.marts  


Cēsu rajona Izglītības pārvalde uzsākusi projektu par pilsoniski humānas sabiedrības veidošanu

Cēsu rajona padome no 2008. gada 1. janvāra līdz 2008. gada 30. oktobrim realizē projektu „Pedagogs – daudzveidīgas, pilsoniski humānas sabiedrības veidotājs”. Projekta vispārējais mērķis ir veicināt demokrātisku, saliedētu pilsoniskas sabiedrības attīstību, kas balstīta uz kopīgām pamatvērtībām, sekmējot pedagogu kompetenču paaugstināšanu pedagoģiskajā, profesionālajā un audzināšanas jomā. Projekts tiek īstenots ar Eiropas Savienības, Latvijas valsts, kā arī Cēsu rajona padomes finansiālu atbalstu. Projekta Nr. 2005/017-495-03-01/1-4/37.

Organizējot izskaidrojošos un izglītojošos pasākumus: konferenci par humānās pedagoģijas iespējām un sekām, vecāku lomu šajā procesā; vasaras nometni pedagogiem par skolēnu integrāciju un nacionālo kultūru saglabāšanu, projekta aktivitātes paredz veicināt pedagogu no mazākumtautību un latviešu skolām iegūt vienādu informāciju un praktiskās iemaņas par pilsoniski humānas sabiedrības veidošanu. Lai iegūtu ieskatu pilsoniskās izglītības īstenošanā dalībskolās, plānoti pieredzes apmaiņas braucieni. Noslēdzot projektu tiks izveidots metodisko materiālu turpmākajiem izglītojošajiem pasākumiem, apkopot projekta īstenošanas gaitā gūto pieredzi un to popularizēt sabiedrībā.

Kā zināms Cēsu rajona izglītības iestādēs humānā pedagoģija pazīstama jau gandrīz desmit gadus. Cēsnieku pieredzes gūšanas pamatlicējs ir slavenais Krievijas izglītības akadēmiķis, psiholoģijas zinātņu doktors, profesors, Maskavas valsts pedagoģiskās universitātes humānās pedagoģijas laboratorijas pamatlicējs Šalva Amonašvilli.

Līdzdalībai projektā piedalās 60 pedagogi no 15 Latvijas skolām ar dažādām mācību valodām (pilsētas un lauku skolas, sākumskolas un pamatskolas) un pedagogi no Lietuvas, Igaunijas un Krievijas skolām, kurām ir pieredze pilsoniskā audzināšanā pēc humānās pedagoģijas principiem. Katras skolas pārstāvniecību veidos 4 dalībnieki: direktors vai viņa vietnieks un 3 skolotāji. Par dalībniekiem izglītības iestādes varēja kļūt piedaloties atlases konkursā, kurš noslēdzās 7.februārī. Projektā piedalās Alūksnes vidusskola, Daugavpils 12.vidusskola, Daugavpils Vienības pamatskola, Rēzeknes rajona Dricānu vidusskola un Rēzeknes 4.vidusskola, Gulbenes 2.vidusskola, Cēsu rajona Liepas un Līvu pamatskolas, Vecpiebalgas vidusskola, Liepājas A.Puškina 2.vidusskola, Liepājas Raiņa 6.vidusskola, Valmieras rajona Burtnieku novada Matīšu pamatskola, Talsu rajona, Sabiles novada Sabiles vidusskola, Cēsu rajona Tautskola „99 Baltie zirgi”, Ventspils 3.vidusskola.

26. un 27.martā Cēsīs 2.pamatskolā notiks konference „Pedagogs – daudzveidīgas, pilsoniski humānas sabiedrības veidotājs”, kurā pulcēsies visas projektā iesaistītās puses - organizatori, finansētāji, Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji, projekta dalībnieki un viesi no Lietuvas, Igaunijas un Krievjas. Konferences dalībnieki tiks iepazīstināti ar projekta mērķiem un uzdevumiem. Plenārsēdē uzstāsies un meistarklases vadīs humānās pedagoģijas speciālisti.

Papildus informācija:
Ilze Šulte, Cēsu rajona padomes Izglītības pārvaldes speciāliste, 29172138, ilze.sulte@cesurajons.lv ,

Informāciju sagatavoja:  Jana Velvele, Cēsu rajona padomes SA speciāliste 29249648, jana.velvele@cesurajons.lv  

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv