Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 18.septembris   Vārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 25.marts  


Šīs nedēļas nogalē Cēsīs notiks konference par uzņēmējdarbību un inovācijām

26. un 27.martā Cēsīs viesnīcā „Kolonna” notiks EEZ un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta projekta „Vidzemes inovāciju un uzņēmējdarbības centrs” atklāšanas konference.

            Tā būs partneru tikšanās, kurā piedalīsies Vidzemes un citviet Latvijā esošo biznesa inkubatoru un augstskolu pārstāvji, Latvijas Investīciju aģentūras un Uzņēmējdarbības atbalsta fonda speciālisti, uzņēmēji un pašvaldību pārstāvji no Vidzemes reģiona.

            Konferenci atklās Cēsu pilsētas un rajona vadības pārstāvji, Rīgas Tehniskās universitātes prorektors Leonīds Ribickis, kā arī Cēsu rajona ilggadējie sadarbības norvēģu partneri no Ostfoldas reģiona padomes. 

            Ar projekta „Vidzemes inovāciju un uzņēmējdarbības centrs” prezentāciju uzstāsies tā vadītāja Inga Šķendere - Drēģere. Viņa iepazīstinās ar projekta aktivitātēm, sniegs ieskatu ko tas nākotnē dos attīstībai Vidzemē.

            Vēl par inovāciju nozīmi uzņēmējdarbībā uzstāsies Inovatīvo risinājumu institūta valdes priekšsēdētājs Uldis Cimdiņš. Ar pieredzi inovāciju ieviešanu uzņēmējdarbībā dalīsies Cēsu uzņēmējs SIA VAR – C rīkotājdirektors Gints Vārtiņš.

            Konferences pirmās dienas pēcpusdienā notiks darbs grupās, kurās izstrādās priekšlikumus Vidzemes inovāciju un uzņēmējdarbības centra darbības plānam (vadīs I.Šķendere – Drēģere); modelēs uzņēmēju lomu un iesaisti VUIC darbā (vadīs U.Cimdiņš) kā arī sadarbībā ar norvēģu partneriem skatīs vietējās un starptautiskās sadarbības iespējas(vadīs I.Suija – Markova). 

            Otrajā dienā paredzēts izzināt norvēģu pieredzi līdzīgos inovāciju projektos, no Latvijas investīciju un attīstības aģentūras uzklausīt nosacījumus par investoru piesaisti uzņēmējdarbībā.

            Noslēguma daļā savā pieredzē dalīsies Meža īpašnieku konsultatīvā centra attīstības direktore Inese Suija- Markova, par jauniešu potenciāla izmantošanu inovāciju radīšanā stāstīs biznesa skolotāja no Mysen skolas Kristīne Arnesena. Pēcpusdienā konferences dalībniekiem būs iespēja apsekot unikālā Amatciema projektu un tikties ar tā īpašnieku Aivaru Zvirbuli.

           

            Projekts tiek finansēts no Norvēģu finanšu instrumenta ar Cēsu rajona padomes, Cēsu pilsētas domes un Rīgas Tehniskās universitātes atbalstu. Projektā iesaistīta ir arī Ostfoldas reģiona padome Norvēģijā, kas ir ilggadēji Cēsu rajona padomes sadarbības partneri.

                Projekta ieviešanas laikā ir plānots pilnībā rekonstruēt Cēsīs J.Poruka ielā 8, 600 m2 platībā un RTU Rīgas inovāciju inkubatora telpas Pulka ielā 3, 500m² platībā. Vidzemes inovāciju un uzņēmējdarbības centrs tiks veidots par mūsdienīgu biznesa centru, kurā, sadarbojoties vietējām un ārvalstu izglītības iestādēm, pētniecības institūtiem uzņēmējiem un pašvaldībām, tiks sekmēta Vidzemes ekonomiskā izaugsme un inovāciju attīstība.

                Projekta kopējais budžets ir EUR 1 514 775, no kuriem Norvēģijas valdības grants EUR 1 274 775, Latvijas līdzfinansējums kopā: EUR 240 000 (15,84%), proti, Cēsu rajona padome - EUR 120 000; Cēsu pilsētas dome – EUR 45 000; RTU – EUR 75 000

                Īstenošanas laiks 29 mēneši no 2008.gada decembra līdz 2011.gada aprīlim.

           

Vairāk informācijas par projektu:

Inga Šķendere – Drēģere

Projekta vadītāja

26825755

Inga.skendere@cesurajons.lv

 

Informāciju sagatavoja:

Jana Velvele

Projekta sabiedrisko attiecību speciāliste

29249648

jana.velvele@cesurajons.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv