Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.jūlijs   Vārda dienu svin: Antra, Adele, Ada
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 25.marts  


„Tētis” brauc uz Cēsīm

8. aprīlī Cēsīs CATA kultūras namā būs skatāma jaunākā stand-up komēdija Latvijā – islandiešu autora  Bjorni Haukura Torsona lugas „Tētis” iestudējums, ko Rīgā jau noskatījušies gandrīz divi tūkstoši skatītāju.

 

KAS? KAD? KUR?

 

Izrāde „Tētis” Cēsīs

CATA kultūras namā, 2009. gada 8. aprīlī plkst. 19.00

Galvenajā lomā Jānis Jarāns

Biļetes nopērkamas „Biļešu Serviss” tirdzniecības vietās pilsētā un internetā www.bilesuserviss.lv

 

           Ar izrādi Cēsīs ceļojumu pa Latviju turpina komēdija „Tētis” - asprātīgs un sirsnīgs stāsts par vīrieša būtību, filozofiju, attiecībām un jūtām dzīves posmā, kad viņš gatavojas un kļūst par tēvu.

Izrādē aktieris Jānis Jarāns uz skatuves izdzīvos visu sajūtu, pārdomu un pārdzīvojumu spektru, sākot no laimīgas laulības dzīves, bērna ieņemšanas, dzemdībām un beidzot ar bērna kā pilntiesīga ģimenes locekļa apzināšanos. Izrāde atraktīvi, komiski un saprotami ļauj skatītājam iejusties lugas varoņa ādā, smieties līdz asarām un pārdomāt cilvēka dzīvē svarīgāko posmu - bērna ienākšanu pasaulē.

           

Pareizi elpot, pareizi mainīt autiņus un…

Izrādes iecere ir atsvaidzināt zināšanas par vīrieša lomas būtību mūsdienu sabiedrībā. Tēva loma daudziem šodien šķiet gan baisa, gan komiska. Liekas, ka tu piedzīvosi pusmūža krīzi katru reizi, kad kopā ar savu dēlu apmeklēsi rotaļlietu veikalu...

Izrādes radošā komanda – režisors Juris Rijnieks un divi tēta lomas atveidotāji aktieri Ainārs Ančevskis un Jānis Jarāns gatavojot izrādi, tai nepieciešamos video materiālus filmēja vairākās Rīgas vietās, sākot ar Rīgas dzemdību namu un lielveikaliem un beidzot ar boulinga un biljarda zāli, kā arī pikošanos vienā no Rīgas centra parkiem. Paralēli aktieri regulāri trenējās autiņu mainīšanā un apguva pareizas elpošanas tehniku dzemdību laikā.

 

Pārmaiņu process, kad vīrietis kļūst par tēvu, runājot izrādes varoņa vārdiem, sākas apmēram tā: „Pirms mēs ar sievu kļuvām par vecākiem, mēs dzīvojām bez raizēm. Mums bija klusie brīži. Cienīgie brīži. Mēs gājām uz kino. Uz teātri. Lasījām grāmatas. Bez bildītēm. Atceries? Runājām par pasauli un kosmosu. Mums bija ļoti intelektuālas sarunas... un pēkšņi kādā ziemas dienā mana sieva iegrūž man ģīmī baltu plastmasas kociņu, un dzīve pēkšņi pagriežas par 360 grādiem”.

Izrādes veidotāji vēlas aicināt visus reproduktīvi aktīvos cilvēkus nodoties īstiem nemirstības nodrošināšanas aktiem un iedrošināt pārvarēt brīžus, kas traucē saņemties un izjust lepnumu par mazu, mīļu radībiņu un tuklajiem vaidziņiem, kuriem tā vien gribas uzspiest kārtīgu buču.

 

 

Pateicoties izrādes labvēļu atbalstam, „Tēta” izrādē divi laimīgie skatītāji saņems dāvanu – „Tēta komplektu”.

 

Par izrādi TĒTIS

          „Tēta” pirmizrādes Latvijā notika 23. un 24. februārī Rīgā, piedaloties lugas autoram B.H.Torsonam. Līdz šim izrādi Rīgā jau noskatījušies gandrīz divi tūkstoši skatītāju.

 

 

 

Papildus informācija un izrādes vizuālie (foto, video) materiāli –

 

Ilze Salna, tālr. 29404124

Izrāžu apvienība „Panna”

ilzesalna@gmail.com

www.izradetetis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv