Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 25.marts  


Suņu laika likstas


To, ka pavasaris ir klāt var pamanīt arī nelūkojoties kalendārā. Suņus pārņēmis mīlas reibonis un tie bariem vien riņķo ap namiem, kuros mīt kucītes. Iedzīvotāji par četrkājaino Romeo tusiņiem nav sajūsmā, zvana pašvaldības Komunālās nodaļas un sīkdzīvnieku patversmes darbiniekiem un pieprasa mīlniekus savākt. Suņi baros var būt visai neprognozējami un cilvēkiem ir bail par sevi un bērniem.

  Situāciju skaidro Cēsu novada pašvaldības Komunālās nodaļas komunālinženiere Anita Bukeja. -   „Tiešām ik dienas man un sīkdzīvnieku patversmes vadītājai Marikai Loginai-Pušinskai jāuzklausa vairāki desmiti iedzīvotāju zvani ar prasību savākt suņus, kas apstājuši viņu māju. Mūsu darbinieki ķer un nogādā patversmē klaiņojošus suņus un kaķus, bet šajā laikā pasprūk arī kopti, aprūpēti suņi, kuriem ir saimnieki. Mūsu sīkdzīvnieku patversme ir pārpildīta!

 Es saprotu daudzdzīvokļu namu iedzīvotāju neapmierinātību. Ja viena dzīvokļa īpašniekam ir kucīte, tad tās četrkājainie pielūdzēji rada neērtības visiem nama iedzīvotājiem. Taču domāju, ka arī pašiem iedzīvotājiem, sadarbībā ar namu vecākajiem, vajadzētu meklēt risinājumu un vienoties par četrkājaino mīluļu turēšanas kārtību. Ja kaimiņiem, suņu lustes rada nopietnas neērtības, varbūt ir jāveic kucītes sterilizācija?

   Mums zvana un lūdz savākt klaiņojošus suņus arī kaimiņu novadu iedzīvotāji. Ar Amatas un Pārgaujas pašvaldībām ir noslēgts sadarbības līgums un šajos novados šo pakalpojumu sniedzam. Taču ļoti bieži pretenzijas izsaka arī Priekuļu novada iedzīvotāji un esam pat saņēmuši informācija par gadījumiem, kad  klejojoši dzīvnieki no Priekuļu novada tiek atvesti un palaisti Cēsu novada teritorijā! Atgādināšu, ka saskaņā ar Dzīvnieku aizsardzības likumu, klejojošo dzīvnieku izķeršana ir katras pašvaldības kompetencē un Priekuļu novada iedzīvotājiem jāvēršas pēc palīdzības savā pašvaldībā.

 Gribētu aicināt suņu saimniekus, kuru mīluļi ir devušies dēkās negaidīt, kad suns pats atgriezīsies, bet to meklēt un atcerēties, ka Cēsīs ir sīkdzīvnieku patversme. Tajā savu saimnieku gaida no Ziemeļu ielas atvests mazs brūni-pelēks garspalvu sunītis ar kakla siksnu. No Festivāla ielas atvesta melna laika, arī ar kakla siksnu. Vaives pagasta Rīdzenē pieklīdis balti-ruds laikai līdzīgs suns. Kā jau teicu, patversme tiešām ir pārpildīta un daļai tās iemītnieku esam pat raduši pagaidu mājvietas. Plašāku informāciju varat saņemt piezvanot sīkdzīvnieku patversmes vadītājai pa telefonu - 28844467 vai pašvaldības Komunālajai nodaļai - 64122377.”

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālistsAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv