Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 25.maijs  


Ar teātra trupas palīdzību īstenos sociālus mērķus un attīstīs jauniešu talantus

Lai aktualizētu un radošā veidā veicinātu jauniešu pilsonisko līdzdalību, novērstu līdzekļu trūkumu personības un talantu attīstībai, mazinātu neiecietību un diskrimināciju, kā arī vienveidīgu brīvā laika pavadīšanu, biedrība Cēsinieku klubs ir uzsākusi projektu - Cēsu novada bērnu un jauniešu teātra trupas „Mums ir ko teikt!” izveidi.

 

Šī projekta laikā ar 30 Cēsu novada bērniem un jauniešiem strādās izglītota, apmācīta un radoša komanda – režisors, horeogrāfs, psihoterapeits, kā arī Cēsinieku kluba sadarbības partneri no Cēsu novada pašvaldības aģentūras „Sociālais dienests”, Latvijas Mākslas terapijas asociācijas un Latvijas Teātra darbinieku savienības.

Cēsinieku kluba valdes locekle Selga Laizāne saka: „Šis projekts seko citām kluba realizētām aktivitātēm, kas orientētas uz Cēsu jauniešiem. Taču tajā pašā laikā šis no citiem atšķiras ar to, ka, iespējams, jauniešiem,projekta dalībniekiem, ļaus atklāt jaunus talantus un mērķus, tādejādi veicinot viņu izaugsmi.”

Projekta sākumā ar trupas dalībniekiem strādās mākslas terapeiti. Izmantojot dažādus mākslu terapijas veidus - mūzikas, drāmas, deju un kustības, kā arī vizuāli plastisko mākslas terapiju, speciālisti veicinās projekta dalībnieku savstarpējo komunikāciju, sekmēs radošās ekspresijas izpausmi un iedrošinās iesaistīties tālākās projekta aktivitātēs.

 

Turpinājumā bērnus un jauniešus sagaida nodarbības ar profesionāliem teātra pasniedzējiem. Tajās tiks attīstītas ar teātra mākslu saistītas prasmes – publiskā runa, scenogrāfija, režija un citas. Projekta gaitā notiks divu izrāžu iestudēšana.

 

Uzvedumi tiek plānoti mūsdienīgi, ar radošu improvizāciju, mūziku un kustībām, ļaujot izpausties ikvienam dalībniekam. Skatītāji tos savām acīm varēs redzēt jau šā gada beigās un nākamā gada sākumā izrādēs Cēsīs un Cēsu novadā, kā arī viesizrādēs Rīgā.

 

Jau iepriekš Cēsinieku klubs ir realizējis vairākus jauniešu projektus, piemēram, aktualizējot jauniešu aizplūšanu no mazpilsētām ar projektiem Keep our brains at home vai organizējot sarunu seriālus Vienas profesijas dažādas sejas, kuros tiekas vidusskolēni un nozaru speciālisti. Jauniešu auditorija biedrībai ir svarīga, jau otro gadu klubs pasniedz arī balvu cēsniekam, kurš pēc studijām vai darba gaitām ārpus dzimtās pilsētas turpina karjeru Cēsīs.

 

Šo projektu finansē Šveices Konfederācija no Latvijas un Šveices sadarbības programmas līdzekļiem paplašinātajai Eiropas Savienībai.

 

Papildus informācija:

Elīna Sokolova-Luca

Projekta „Mums ir ko teikt!” vadītāja

Mob.tālr. 28698121

e-pasts: elina.sokolova@hotmail.comAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv