Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.jūlijs   Vārda dienu svin: Lija, Olīvija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 25.jūlijs  


Cēsīs ieradušies 21.Starptautiskā akvareļglezniecības plenēra dalībnieki

Cēsīs sabraukuši mākslinieki no sešām valstīm, tai skaitā no Taivānas un Gruzijas, lai piedalītos 21.Starptautiskajā akvareļglezniecības plenērā „Cēsis 2008”.

 

Plenērs Cēsīs norisināsies astoņas dienas, kuru laikā mākslinieki gleznos pilsētas ainavas, dosies uz Piebalgas un Inešu pagastu tēlainākajām vietām, kā arī tiksies ar Cēsu māksliniekiem tēlnieku Jansonu dzimtas mājās „Siļķes”.

 

No 2.augusta Cēsu Jaunās pils telpās būs aplūkojama plenēra labāko darbu izstāde un pieejams akvareļgleznu katalogs. Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra direktore Jolanta Sausiņa plenēra atklāšanā atzina, ka „ik reizi akvareļgleznu ekspozīcija cilvēkiem paver jaunu skatījumu uz Cēsīm, jo mākslinieka ota pasvītro tās oriģinālās detaļas, kurām pilsētnieki ikdienā paiet garām”.

 

Pilī piemiņas izstāde „Būšu priecīgs Jūsu prieku pavairojis” tiks iekārtota arī vienam no plenēra dibinātājiem - Cēsu māksliniekam Pēterim Rozenbergam (1943. – 1995.)

 

Plenērs tiek rīkots reizi divos gados un tajā katrreiz ir citādāks dalībnieku sastāvs. Šogad plenērā tradicionāli piedalās dažādu paaudžu mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas, kuriem piepulcējušies akvareļgleznotāji no Gruzijas un Taivānas.

 

Maija Jakoviča (Latvija)

Kristīne Rozenberga (Latvija)

Laila Balode (Latvija)

Sarmīte Caune (Latvija)

Dainis Gudovskis (Latvija)

Andrejs Ģērmanis (Latvija)

Mārtiņš Dāboliņš (Latvija)

Mall Paris (Igaunija)

Ina Budryte (Lietuva)

Valērija Baida (Krievija)

Tamaz Varvaridze (Gruzija)

Vakhtag Megrelishvili (Gruzija)

Hsu Hui-Huan (Taivāna)

 

21.Starptautiskā plenēra dalībnieki sekos iedibinātajai plenēra tradīcijai un vienu darbu dāvinās Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājumam. No akvarelistu dāvinājumiem izveidojusies starptautiski nozīmīga akvareļglezniecības kolekcija, kurā glabājas aptuveni 300 mākslas darbi no vairāk nekā 20 valstu mākslinieku radošā veikuma Cēsīs.

 

Starptautiskais plenērs, kurš kopš 1982.gada kļuvis par neatņemamu pilsētas kultūras sastāvdaļu, tapis pēc toreizējā Cēsu muzeja apvienības direktora Ivara Zukuļa, pilsētas mākslinieka Pētera Rozenberga un Latvijas Mākslinieku savienības akvarelistu sekcijas vadītāja Roma Bēma iniciatīvas.

 

 

Informāciju sagatavoja

Linda Šlēziņa

Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra

galvenā speciāliste mārketinga un sabiedrisko attiecību jautājumos

Tālr. 64127755, mob.tālr. 26666365, e-pasts: linda.slezina@cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv