Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 7.jūnijs   Vārda dienu svin: Gaida, Arnis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 25.jūlijs  


Cēsīs zied robežas!

Šogad Cēsīs zied ne tikai gaisa dārzi, durvju un logu ailes, puķu podi un dobes, bet arī robežzīmes.

 

Jau gandrīz nedēļu ikviens iebraucējs Cēsīs būs pamanījis, ka visas maģistrālo ielu malās uzstādītās robežzīmes „Cēsis” rotā ziedu kompozīcijas. Iebraucot Cēsīs no Rīgas, Valmieras, Priekuļiem, Limbažiem un Amatas puses pie robežzīmes „Cēsis” ir uzstādīti puķu konteineri, un tajos sastādīti augi.

 

Ideju uzstādīt puķu konteinerus realizēja NBS Instruktoru skolas pārstāvji, kas iesaistījās Cēsu pilsētas domes un Nīderlandes apvienotā fonda „KNHM” izsludinātajā konkursā „Idejas īstenojas” š.g. aprīlī, tādējādi izrādot iniciatīvu Cēsu apkārtējās vides uzlabošanā. Projekta pieteicēji savas idejas īstenošanai ieguva atbalstu no projekta žūrijas un puķu konteinerus uzstādīja tieši uz Cēsu pilsētas svētkiem – š.g. 19.jūlijā.

 

Kopumā pie pilsētas robežas uzstādīti pieci šādi konteineri. Tie ir veidoti no izturīga materiāla un atceļojuši no Francijas. Ziedošos konteinerus no robežzīmēm nenoņems arī ziemas sezonā, tikai tad vasaras augus nomainīs pret salu izturīgiem augiem. Augu kopšanu veiks z/s „Kliģeni”. 

 

Jau ziņots, ka Cēsis šogad jau otro reizi izsludināja konkursu „Idejas īstenojas” un tajā tika atbalstīti 15 projekti. Projekts „Cēsu robežas uzzied” guva atbalstu, saņemot 717,05 LVL projekta īstenošanai. Projekta mērķis bija iesaistīt cēsniekus pašiem uzlabot savu apkārtējo vidi. Projekta nosacījumi paredz, ka idejai jābūt realizētai 1000 EUR apmērā, un otrajā projekta izsludināšanas gadā gan fonds, gan dome finansē 50% no 1000 EUR.

 

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T.64121677; 28645386

e-pasts: laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv