Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 25.jūlijs  


Cēsu Pilsētas svētki - 25. jūlijā

25. jūlijā visas dienas garumā norisināsies Cēsu Pilsētas svētki ar moto „Es gribu būt tur - šajā brīnišķīgajā pilsētā Cēsīs”.

 

Cēsu pilsētas svētki arī šajā gadā turpinās pērn aizsākto tradīciju – svētkus radām mēs paši – cēsnieki.

 

Cēsu svētki iesāksies Rīgā, kad Mākslas un mūzikas vilciens maršrutā Rīga – Cēsis – Valmiera uz savām mājām – Cēsīm – atvedīs mākslinieku Andri Eglīti, viņa draugus un paziņas, Cēsu viesus. Cēsu dzelzceļa stacijā atbraucējus sagaidīsim un turpat netālu – vecajā noliktavā pie stacijas – tiks atklāta A. Eglīša izstāde „Es gribu būt tur”.  

 

Dzelzceļa tematika šajos svētkos nav izvēlēta nejauši – pirms 120 gadiem tika atklāta dzelzceļa līnija maršrutā Rīga – Cēsis – Valka - Tartu, kas pārveidoja un deva ieguldījumu pilsētas attīstībā.

 

Šajā gadā atskatāmies uz vēl vienu būtisku faktu pilsētas vēsturē - Latvijas karogam – 730! Lai iemūžinātu šo vēsturisko faktu, Cēsu Pils dārzā tiks veidots lielfoto „Mēs Latvijai”, sarkanbaltsarkanās krāsās ar katra iedzīvotāja, viesa līdzdalību. Akcija plānota kā savdabīga rīta rosme kopā ar Ufo.

 

Svētkos tiks piedāvātas visdažādākās programmas mūzikas mīļotājiem - ritma svētki ar meistarklasēm, instrumentu izgatavošanu un tirdzniecību, koncerti baznīcā un Vienības laukumā visas dienas garumā, jauniešus uz aktivitātēm aicinās cēsnieks - Reinis Reķis.

 

Īpaši domāts, lai iepriecinātu mazākos svētku apmeklētājus – cēsnieku popgrupa „Hey” ciemos aicinājusi savus draugus no citām pilsētā, tiks piedāvātas dažādas atrakcijas un radošās darbnīcas.

 

Autosporta cienītāji aicināti uz „mazo ralliju” – radiovadāmo modeļu sacensībām un Dakāras rallijreida mašīnu iemēģināšanu.

 

Savukārt mākslas baudītāji tiks aicināti Ekolukss Cēsu Monmartā, kur mākslinieki ar savu klātbūtni radīs mākslas pilsētas izjūtas, varēs baudīt kafejnīcas „Gourmands” franču virtuvi, veldzēties dzejas un mūzikas skaņās.

Svētkos viesus gaidīs galerija „Dūja”, salons „Vecpilsēta”, Izstāžu nams, Cēsu Jaunā un Viduslaiku pils.

 

Neiztrūkstošs svētkos ir jautrais amatnieku un Latvijas lauku labumu tirdziņš ar tautisku Cēsu amatiermākslas kolektīvu radītu noskaņu. 

 

Vakarā, Cēsu Pils parkā, varēs vērot Cēsu Mākslas festivāla atklāšanas programmu – L.Bernsteina mūziklu „Brīnišķīgā pilsēta”, bet svētku izskaņā – zvaigžņotā svētku balle ar grupu „Keksi”.

 

Aicinām katru radīt svētku prieku sev un citiem!

 

Sekojiet informācijai www.kulturcentrs.lv , www.cesis.lv  laikrakstā „Druva” un Cēsu Kultūras centrā

 

 

Uzmanību!!!

Būs satiksmes ierobežojumi Cēsu pilsētas svētku laikā:

 

Cēsu pilsētas svētku laikā sākot no 25.jūlija plkst.06.00 līdz 26.jūlija plkst.04.00 paredzēti satiksmes ierobežojumi.

Slēgta satiksme: Vienības laukumā un tam pieguļošās ielas virzienā uz pilsētas centru; Lenču ielā no Aldara ielas; Valmieras ielā no viesnīcas „Kolonna”; Vaļņu ielā no Pļavas ielas.

Šajā laikā slēgta satiksme arī Izstādes, Raunas, Kases un Rīgas ielā līdz Rožu laukumam.

 

Cēsnieki aicināti šajā dienā uz pilsētas svētkiem doties kājām, savukārt viesus lūdzam izmantot automašīnu stāvvietas Smilšu laukumā pie autoostas (bezmaksas), Vecajā tirgus laukumā (maksas) un citas automašīnu novietošanai atļautās vietas.

 

Autovadītājiem lūgums šajā dienā ievērot īpašu piesardzību!

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra

Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Tālr. 64122431

e- pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.kulturcentrs.lv

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv