Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 25.jūlijs  


Japānas kino programma Cēsu pils pagalmā no 27.jūlija

Sākot no šīs nedēļas mākslas festivāls „Cēsis 2010” kinomīļiem piedāvās izcilu Japānas kino filmu programmu. Septiņus vakarus Cēsu pils pagalmā tiks piedāvāta gan Japānas kino klasika, gan pēdējo gadu labākās filmas. Japānas kino programmu izveidojusi Marija Kovaļeviča. „Japāņu kino nav tikai eksotiska frāze. Tāpat tas nav vienīgi nacionālais kino, ko var nošķirt, teiksim, no rumāņu, skandināvu vai indiešu kino. Šī fenomena sarežģītība slēpjas tajā, ka Japānas kino pirmsākumi meklējami vienlaikus ar brāļu Limjēru darbību Francijā, tas ir ļoti tradīcijām bagāts, tas vienmēr meklējis jaunus stilistiskus meklējumus, kā arī vienmēr bijis viens no starptautiski atzītākajiem kinematogrāfiem. Starp nozīmīgākajiem japāņu režisoriem ierindojami Jasudžiro Odzu, Kendži Mizoguči, Akira Kurosava un Šohejs Imamura – katrs no viņiem savā veidā ir mainījis Japānas kino vēsturisko virzību,” stāsta režisors Dāvis Sīmanis. Divu pēdējo minēto režisoru labākos darbus būs iespējams skatīt festivāla Japāņu filmu programmā. Tas būs Kurosavas plaši apbalvotā un starp pasaulē labākajām ierindotā filma „Rašomons” (1950) un Imamuras „Leģenda par Narajamu” (1983), kas savulaik saņēma Zelta palmas zaru Kannu festivālā.

27.jūlijā pl.22:00 Mākslas filma "Rašomons"
(1950), režisors Akira Kurosava.
Akiras Kurosavas 1950. gadā uzņemtais japāņu trilleris ir viens no režisora šedevriem, tā pamatā ir divi Riunosukes Akutagavas stāsti – no „Rašomona” izmantota vide, bet no „Birzī” – varoņi un sižets. Tieši „Rašomons” rietumu skatītāju iepazīstināja ar Kurosavu un Japānas kino vispār. Venēcijas kinofestivālā filma ieguva Zelta lauvu. Filma veidota kā četru cilvēku stāsti par vienu un to pašu notikumu – sievietes izvarošanu un viņas vīra samuraja slepkavību. Stāstītāji ir pati izvarotā sieviete, izvarotājs, mirušais vīrs, kas runā ar medija palīdzību, un galu galā vienkāršs liecinieks, kas šķiet visobjektīvākais no visiem. Stāsti ir savstarpēji pretrunīgi, katru versiju, izņemot pēdējo, ietekmē dažādi faktori, kas atklājas pamazām. Tāpēc vien pēdējo versiju var pieņemt par patiesību. 

29.jūlijā pl.22:00 "Leģenda par Narajamu" (1983), režisors Sjohei Imamura.
Filmas pamatā ir Šičiro Fukazavas grāmata „Tohoku ļaudis”. Darbība norisinās mazā Japānas lauku ciematā 19. gadsimtā. Šeit valda tradīcija, saukta par „obasutejamu”, saskaņā ar kuru cilvēkiem, kas sasnieguši 70 gadu vecumu, jādodas uz attālu kalnu un jānomirst tur no bada. Filmas galvenā varone ir Orina, 69 gadus veca un pie labas veselības. Redzot, kā kaimiņš aizvelk savu tēvu uz kalnu, viņa tomēr nolemj neturēties pie dzīves pāri atvēlētajam laikam. Gada laikā viņa nokārto visas ģimenes un ciemata lietas: bargi soda ģimeni, kas slepus uzkrāj ēdienu, un palīdz savam jaunākajam dēlam zaudēt nevainību. Filmā ir vairākas ļoti skarbas ainas, kas rāda, kādos brutālos apstākļos ciematniekiem nākas dzīvot. Starp epizodēm filmā iekļautas arī īsas dabas vinjetes – putni, čūskas un citi zvēri, kas medī, vēro, dzied, pārojas un dzemdē mazuļus. 

Filmas tiek demonstrrētas japāņu valodā, subtitri- angļu valodā. 
Biļetes cena 1,- Ls. 

Informāciju sagatavoja: 
Daiga Janševska 
Kultūras un Tūrisma centraa
sabiedrisko attiecību speciāliste
 Tel.64121815 
e - pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv