Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.aprīlis   Vārda dienu svin: Anita, Anitra, Zīle
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 25.jūlijs  


Tautas vērtes kopai „Dzieti” jauns dziesmu albums

Tautas vērtes kopai „Dzieti” nācis klajā jauns tradicionālo dziesmu albums „Saules dziesmas”. Saules un mūža rituma maiņu „Dzieti” ir ietvēruši 19 dziesmās, kas nu tiek nodotas klausītāju vērtējumam.

 

Jaunā mūzikas albuma filosofiskā koncepcija ir cieši saistīta ar Sauli – dienas zvaigzni, kas kosmogoniskajā simbolikā atrodas kosmosa centrā. Dziesmu muzikālās apdares veidojusi kopas vadītāja Dace Balode, bet balsis kopīgā skanējumā ar tradicionālajiem mūzikas instrumentiem – dūdām, stabuli, kokli, arī vijoli, ģitāru, čellu un sitamiem instrumentiem apvienojuši 10 kopas dalībnieki – Audris Balodis, Elga Broka, Imants Ozoliņš, Laura Dzelzkalēja, Ieva Dzalbe, Anna Rakule, Dārta un Daina Narkevičas, Didzis Romanovskis un Silards Zigats.

 

Jaunais dziesmu krājums sniegs ne tikai emocionālu baudījumu un tuvību latviskai kultūrai, bet arī kalpos kā izglītojošs materiāls latviešu folkloras izziņai un tajās ietverto vērtību popularizēšanai mūsdienu sabiedrībā. Albuma izveide balstīta uz ilgstošu darbu tautas muzikālo vērtību izpētē un muzikālā interpretācijā, veidojot jaunas apdares aizvadītajā gadsimtā Cēsu apriņķī pierakstītajām latviešu tautas dziesmām.

 

Tautas vērtes kopa “Dzieti“ savas darbības 30 gados ir ieguvusi plašu atpazīstamību ne vien Cēsīs un novadā, bet visā Vidzemes reģionā un aiz tā robežām. „Dzietu” aizvadītais 30 gadu aktīvas muzicēšanas periods ir svarīgs brīdis, lai atskatītos uz tautas vērtes kopas daiļradi un parūpētos par uzkrāto vērtību tālāku izplatīšanu arī ārpus Cēsu novada robežām.

 

Jauno mūzikas disku var iegādāties Cēsu Izstāžu namā (Pils laukums 3) un Cēsu Tūrisma informācijas centrā (Pils laukums 9).

 

Foto no jaunā albuma prezentācijas Cēsu Jaunās pils Lademahera tornī (foto: Guna Bērziņa)

 

Informāciju sagatavoja:

Ilona Asare
Cēsu Kultūras un Tūrisma centra
projektu vadītāja
tālr.64127755, 27878275
e-pasts: ilona.asare@cesis.lv
www.cesis.lv

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv