Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.jūlijs   Vārda dienu svin: Alda, Maruta
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 25.augusts  


Ar atbildību par drošu nākotni

Šī gada jūlijā divdesmit viens 13 līdz 17 gadus vecs jaunietis piekrita Cēsu pašvaldības aģentūras „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra” aicinājumam iesaistīties Cēsu pilsētas domes sagatavotajā un Bērnu un ģimenes lietu ministrijas atbalstītajā projektā „Drošība ar atbildību”.

 

Trīs dienu prasmju attīstīšanas programmā NBS sporta un atpūtas bāzē „Pipariņi”  un tikpat ilgā izdzīvošanas ekspedīcijā mežā, mācoties no tā, ko viņi paši darīja un piedzīvoja, puišiem bija iespēja apgūt prasmes, kas ļauj rast vispiemērotāko uzvedību ikdienā, ieskaitot krīzes situācijas un konfliktu risināšanu, paaugstināt motivāciju savu laiku pavadīt aktīvi un saturīgi, atceroties, ka tas, ko daru šodien, veido manu nākotni. Darbs komandā parādīja, cik svarīgs ir ikviens, tas ļāva celt pašapziņu un pieaugt ticībā saviem spēkiem.

 

Jaunas zināšanas ieguva ne tikai puiši, arī viņu tuvākajiem cilvēkiem bija iespējams piedalīties pēc satura līdzīgās nodarbībās, kurās ne tik daudz tika runāts, bet vairāk izspēlēta komunikācijas un saskarsmes loma ikdienā, kā arī attīstīta spēja atpazīt emocijas un vadīt tās sev un bērnam pieņemamā un saprotamā veidā.

 

Pēc projekta noslēguma savās pārdomās par piedzīvoto dalījās arī paši jaunieši, kuri lielākoties „Pipariņos” ieradās ar mērķi „atpūsties no pilsētas”, „apgūt kaut ko jaunu”, „atrast jaunus draugus” un „piedzīvot kaut ko vēl nebijušu”. Ļoti atzinīgi jaunieši novērtēja izdzīvošanas ekspedīciju mežā, par ko gan domas dalījās – vairākums vēlētos vēl ekstremālākus pārbaudījumus, savukārt, daži puiši mežā būtu gribējuši vairāk miera un mazāk aktivitāšu. Visu pasniedzēju darbs novērtējumu anketās atzīts par teicamu vai ļoti labu, par to liecina arī fakts, ka, vēl prasmju attīstīšanas programmā esot, jaunieši izrādīja ļoti lielu interesi par iespēju piedalīties neplānotajā apmācību turpinājumā – dzīves prasmju programmā un pirmās palīdzības kursos.

 

Kā izteicās viens no dalībniekiem: „Šis projekts, bija baigi labais. Man patika pilnīgi viss, jo man bija interesanti un jautri. Pasniedzēju darbu vērtēju ar piecām ballēm no četrām, jo pasniedzēji bija kolosāli. Mūsdienās reti iespējams satikt tādus cilvēkus, kuri ir tik labi un pretimnākoši. Nodarbības bija super! Jau Pipariņos, pasniedzēju mērķis bija iemācīt mums visiem strādāt komandā. Protams, ambīcijas bija visiem, arī man, bet pasniedzējiem tiešām bija stipri nervi. Kas man patika visvairāk? Pirmo apmācību dienu laikā, kad bijām „Pipariņos”, es biju vienīgais, kurš gribēja uz mežu. Bieži vien ar džekiem pie pusdienu galda smējāmies - jāliek pārtikas rezerves kabatās, jo mums drīz jābrauc uz mežu - uz izdzīvošanas ekspedīciju, kas būs 3 dienas. Man ļoti patīk tādi pasākumi! Varbūt vienīgi pārtikas krājumi bija sagādāti par daudz, jo brīžiem šķita, ka esam atbraukuši uz kūrortu. Lai gan – kāds kūrorts - paši malku meklējām, paši gatavojām un paši traukus mazgājām. Izdzīvošanas ekspedīcijai vairāk piestāvētu tā - to ko tu atrodi, to tu arī ēd. Žēl, ka uz tādām „īstajām” ekspedīcijām tiek tikai tie, kas iet Jaunsargos. Man arī gribētos. Visi pasākumi ko mums piedāvāja bija kolosāli. It īpaši "nakts kariņi". Es domāju, ka visiem jauniešiem tas patika un patiktu. Šis projekts jauniešiem parādīja, ka dzīve var būt arī citādāka. Tā kā par šīm nometnēm esmu sajūsmā, tad nu visiem ieteiktu piedalīties. Patīkama vasara.”

 

Jāpiebilst, ka par projekta sadarbības partneri bija izvēlēta biedrība „Latvijas pieredzes izglītības centrs”. Šīs biedrības apmācību vadītāji sagatavoja un īstenoja jau iepriekš minēto prasmju attīstīšanas programmu, kā arī tās turpinājumu – dzīves prasmju programmu, kurā jaunieši sastapās ar patiesiem savu baiļu un drosmes izaicinājumiem un mājās atgriezās ar emocijām, kādas vairums cilvēku redz tikai TV ekrānos. Neaizmirstams un nebijis pasākums dalībniekiem bija izdzīvošanas ekspedīcija mežā, ko vadīja instruktors ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi šādu notikumu organizēšanā, Guntars Norbuts un instruktors Ingus Linē. Tāpat arī puiši bija sajūsmā par tematisko vakaru ar dažādām neparastām un jautrām spēlēm un maizes cepšanu pie ugunskura, kuru Antras Bāliņas-Diegas vadībā sarīkoja Cēsu pilsētas Jauniešu domes pārstāvji.

 

Ar projekta rezultātiem apmierināti ir gan paši dalībnieki, gan nodarbību vadītāji, gan projekta komanda, taču to, cik noderīga ir šāda veida pieredze, to vispatiesāk izvērtēt var tikai projektā iesaistītie dalībnieki un viņu tuvākie cilvēki.

 

 

Informāciju sagatavoja

Sabīne Ozoliņa

Projekta „Drošība ar atbildību”

vadītāja

Tālrunis: 64127890  Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv