Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 25.augusts  


Konkursa „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” žūrijas vizīte Cēsīs

Rīt, 26.augustā Cēsīs vizītē ieradīsies konkursa „Eiropas kultūras galvaspilsēta” pieci žūrijas pārstāvji.

 

Lai pārliecinātos par pilsētas gatavību konkursam, rīt Cēsīs vizītē ieradīsies konkursa „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” žūrijas komisijas priekšsēdētājs un „Liverpūle 2008” kultūras galvaspilsētas projekta direktors Sers Roberts Skots (Sir Robert Scot), „Korka 2005” ģenerāldirektora vietniece Merija Makārtija (Mary Maccarthy), žūrijas priekšsēdētāja vietnieks un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis, līdzšinējā LR Ekonomikas ministrijas Tūrisma nodaļas vadītāja Aira Andriksone un LR Kultūras ministrijas Kultūrpolitikas ieviešanas departamenta direktore Dace Vilsone. Žūrijas pārstāvjus pavadīs atbildīgā par Eiropas kultūras galvaspilsētas projektu Eiropas Komisijas Izglītības un kultūras ģenerāldirektorātā - Žaklīna Pako (Jacqueline Pacaud) un „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” projekta koordinatore LR Kultūras ministrijā Liega Piešiņa.

 

Žūrijas pārstāvjus Cēsīs sagaidīs Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders, Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Rozenbergs, projekta „Cēsis – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” darba grupa, kā arī citi projekta dalībnieki.

 

Vizītes laikā viesi apskatīs Cēsu vecpilsētu, nozīmīgākos Cēsu pilsētas kultūras objektus, apmeklēs laikmetīgās mākslas izstādi „Mūslaiku varoņi” un Andra Eglīša izstādi „Es gribu būt tur”. Žūrija iepazīsies ar pilsētas attīstības iespējām un Cēsu pieteikumā iekļautajiem projektiem, dažādu nozaru pārstāvjiem un sadarbības partneriem.

 

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders atzīst, ka pilsēta ir gatava uzņemt starptautiskā konkursa žūrijas pārstāvjus un parādīt Cēsu kā mazas, bet ar kultūras vērtībām bagātas pilsētas ikdienu un gatavību startēt tik nozīmīgā reģionam un Latvijai konkursā. „Eiropas kultūras galvaspilsētas projekts ir neatsverama iespēja Cēsīm un reģionam pārvarēt šī brīža ekonomisko situāciju. Tas būtiski palīdzēs gan cilvēku motivācijai un ticībai, gan saimnieciskās un finansiālās dzīves noturēšanai un attīstībai. 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas titula iegūšanas gadījumā paveras plašas iespējas ne tikai Cēsu, bet arī visa Vidzemes reģiona attīstībai,” pauž pārliecību G.Šķenders.

 

Jau ziņots, ka Cēsis sadarbībā ar astoņām Vidzemes pilsētām un Latvijas un Eiropas kultūras un izglītības organizācijām ir sagatavojušas Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014.gada koncepciju un detalizētu norišu plānu, kas tika iesniegts LR Kultūras ministrijā šī gada 30.jūnijā.

 

2014.gada kultūras programmas konceptuālais uzstādījums ir radīt Cēsis par vietu, kur cilvēks nevarēs izvairīties no kultūras un mākslas norišu klātbūtnes, pilnībā pārņemot visu telpu ar kultūras norisēm kas ir iespējams tikai nelielā, kompaktā pilsētā. Turklāt 2014.gada programma ietver ne tikai dažādu žanru starptautiskus kultūras pasākumus, bet arī izglītojošus un uzņēmējdarbību veicinošus projektus ar ilglaicīgu ietekmi pilsētas attīstībā. Plašas līdzdalības iespējas ir paredzētas Latvijas māksliniekiem, nelielām kultūras organizācijām, skolu jaunatnei un pašiem reģiona iedzīvotājiem.

 

Šobrīd Cēsu projekta darba grupa gatavo prezentāciju, kura žūrijai tiks prezentēta š.g. 15.septembrī Rīgā. Tad arī taps zināms, kurai no Latvijas pilsētām – Cēsīm, Rīgai vai Liepājai tiks piešķirts 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas tituls. Izraudzītā pilsēta 2014.gadā saņems Eiropas Komisijas Melinas Merkuri balvu 1,5 miljons eiro apmērā un sadarbosies ar otru šī gada Eiropas kultūras galvaspilsētu Zviedrijā - Lundu vai Umea.

 

 

Informāciju sagatavoja

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra

Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Tālr. 64122431

e – pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.kulturcentrs.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv