Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2019.gada 26.augusts   Vārda dienu svin: Natālija, Tālija, Broņislava, Broņislavs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 25.septembris  


Vidzemes Finanšu forumā diskutēs par valsts atbalstu uzņēmējiem

25.septembrī Valmieras Kultūras centrā notiks Vidzemes Finanšu forums, ko organizē Finanšu ministrija (FM) un Valsts ieņēmumu dienests (VID) sadarbībā ar Latvijas darba devēju konfederāciju un Valmieras pilsētas pašvaldību. Tā ietvaros plānota diskusiju grupa „Valsts atbalsts + nodokļu politika = izaugsme”, kurā piedalīties aicināti reģiona uzņēmēji.

 

Diskusiju grupā FM valsts sekretāra vietnieks Dāvids Tauriņš un Nodokļu politikas departamenta direktore Daina Robežniece informēs par aktualitātēm nodokļu politikā.

 

Līdz ar nākamā gada budžeta likumprojektu FM virzīs vairākus priekšlikumus ekonomikas stimulēšanai ar nodokļu politikas palīdzību. Izvērtējot dažādu nodokļa stimulu priekšrocības un trūkumus, FM uzsver, ka visefektīvākais veids investīciju stimulēšanai tieši ražošanas sektorā būtu vēl par 5 gadiem pagarināt īpašo pamatlīdzekļu nolietojuma norakstīšanas kārtību jaunām ražošanas tehnoloģiskajām iekārtām, piemērojot pamatlīdzekļu iegādes vērtībai palielinošu koeficientu 1,5.

 

Vienlaikus FM par efektīvu veidu uzņēmumu pašu kapitāla palielināšanas veicināšanai uzskata arī iespēju apliekamo ienākumu samazināt par summu, kas ir līdzvērtīga procentu maksājumiem, kādus uzņēmums maksātu bankai, ja pašu kapitāla palielinājuma daļu tam nāktos aizņemties no kredītiestādes. Šis stimuls varētu radīt atvieglojumu uzņēmumiem, kas no pašu kapitāla iegulda uzņēmuma attīstībā.

 

FM speciālisti jau šobrīd strādā pie jauna nodokļu stimula izveides, kas nodrošinātu peļņas, kas gūta pārdodot pamatlīdzekli, neaplikšanu ar uzņēmumu ienākuma nodokli, ja atsavinātā pamatlīdzekļa vietā tiek iegādāts cits līdzīgs pamatlīdzeklis.

 

Diskusijas laikā uzņēmēji tiks iepazīstināti arīdzan ar citām aktualitātēm, kas saistītas ar uzņēmumu ienākuma nodokli, iedzīvotāju ienākuma nodokli, pievienotās vērtības nodokli un akcīzes nodokli.

 

Lai veicinātu uzņēmēju un VID sadarbību, VID Galvenās nodokļu pārvaldes speciāliste Inese Bahanovska aicinās uzņēmējus runāt par brīvprātīgas nodokļu nomaksas veicināšanu, savukārt Ināra Pētersone sekmīgai diskusijai piedāvās tēmu par VID un uzņēmēju sadarbību, izskaužot ēnu ekonomiku.

 

Diskusijas laikā uzņēmēji tiks iepazīstināti ar īpašu atbalsta programmu maziem un vidējiem uzņēmējiem konkurētspējas uzlabošanai, ko FM izstrādājusi sadarbībā ar Hipotēku banku. Tās ietvaros uzņēmumiem tiek piedāvāti aizdevumi investīcijām un apgrozāmajiem līdzekļiem. "Valstij ir svarīgi, lai ekonomika šobrīd attīstītos straujāk, lai tiktu atbalstīti uzņēmumi, kuri spēj veiksmīgi konkurēt vietējā tirgū vai arī eksportēt savas preces vai pakalpojumus. Stimulējot mazos un vidējos uzņēmumus, valsts palīdzēs ar kredīta saņemšanu un arī uzņemsies segt daļu riska," skaidro finanšu ministrs Atis Slakteris.  

 

Finanšu forums ar piecām reģionālajām konferencēm tiek organizēts, atzīmējot valsts un finanšu sistēmas 90. gada dienu. Paredzēts, ka Vidzemes Finanšu forumā piedalīsies gan finanšu ministrs Atis Slakteris, gan VID ģenerāldirektors Dzintars Jakāns.

 

Pirmā reģionālā konference notika šā gada 29. augustā Bauskā. Foto mirkļi no Zemgales Finanšu foruma: http://www.fm.gov.lv/?lat/ministrija/fotogalerija/80

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv