Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.jūlijs   Vārda dienu svin: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 25.septembris  


Cēsīs dzīvo lieliskām idejām bagāti cilvēki

25.septembrī Cēsīs notika Cēsu pilsētas domes un Nīderlandes fonda KNHM kopīgi rīkotā projekta „Idejas īstenojas” žūrijas komisijas vizīte. Komisija apmeklēja 15 projektus, kas bija saņēmuši finansiālu atbalstu savu ideju īstenošanai un klātienē novērtēja paveikto.

 

Projekta žūrija savu darba novērtējuma vizīti uzsāka jau agrā rītā, iepazīstoties ar vasarā notikušās nometnes „Izdzīvojam viduslaikus” norises gaitu. Projekta vadītāja Evita Muceniece žūrijas komisiju iepazīstināja ar bērniem piedāvātajiem uzdevumiem, dienas aktivitātēm un viņu ieguvumiem, kā arī viens no pirmajiem projektiem, ar ko iepazinās žūrijas komisija, bija Cēsu jauniešu organizēta projekta „Cēsis dzīvo zaļi” praktiskais rezultāts, jo jaunieši projekta ietvaros bija izdomājuši un izveidojuši auduma maisiņus ar Cēsu logo un veselīga dzīvesveida veicinošu saukli „Cēsis dzīvo zaļi!”. 

 

Tālāk žūrija devās uz galeriju „Vecpilsēta”, kur novērtēja Dagnijas Kupčes paveikto Cēsu novada vēstures un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā projektā „Latviete un viņas pūrs”. Dagnijas mērķtiecīgais darbs pie dažādu tautas tērpu atjaunošanas un saglabāšanas, studējot literatūru, pētot arheoloģiskos izrakumus un nebeidzami daudz pacietības veltot katram izšūtajam, uzaustajam un izstrādātajām darbam žūriju patiesi pārsteidza. Līdz oktobrim galerijā bija izvietota šo dažādo tautastērpu izstāde, tajā aplūkojams arī Cēsu tautas tērps, kura brunčos ieaustas visas Cēsu pilsētas ģerboņa krāsas. Jāpiemin, ka Dagnija Kupče par paveikto darbu ir saņēmusi diplomu XXIV Vispārējie latviešu Dziesmu un XIV Deju svētku tautas tērpu skatē. Tautastērpus galerijā būs iespējams aplūkot arī pēc izstādes beigām.

 

Žūrijas komisija atzinīgi novērtēja arī izglītības iestādēs paveikto, tā, piemēram, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu valsts ģimnāzijā skolēni projektā „Bibliotēkas lasītavas renovācija” kopā ar skolotājiem bija veikuši kosmētisko remontu skolas bibliotēkas telpā, uzlabojot bibliotēkas apmeklētāju apkalpošanas kvalitāti un iespējas, savukārt Cēsu pamatskolas skolēni lieliski prezentēja ap skolu veikto apzaļumošanas projektu „Cēsu pilsētas pamatskola Cēsu kopējā tēla veidotāja”, kur paši iekārtojuši vietu, stādījuši augus un tos kopuši, tādā veidā atbalstot un turpinot veidot Cēsis kā ziedošu un zaļu pilsētu.

 

Fiziskās aktivitātēs žūrijas komisiju iesaistīja projekta „Sanāksim kopā sakoptā vidē” vadītāja Raita Randare, kas aicināja doties pastaigā ar projektā ietvaros iegādātām nūjām pa speciāli iekoptu taku, atpūtas vietu un baudīt Cēsu ainavu, vienlaicīgi novērtējot fizisku aktivitāšu nepieciešamību ikdienā. 

 

Cēsu bērnu un jauniešu centrā „Spārni” komisija novērtēja paveikto spēļu un rotaļu laukuma labiekārtošanā, apzaļumošanā un estētiskās vides uzlabošanā. Projekts „Vējš matos II” kuru vadīja Sanita Devgiallo, projektu konkursā „Idejas īstenojas” piedalās jau otro gadu un šoreiz ar projekta palīdzību pie iestādes papildināts un labiekārtots spēļu un rotaļu laukums, kā arī apkārtējā vide atdzīvināta ar dažādiem augiem un interesantiem apstādījumiem.

 

Lielu darbu Bērzaines kapu sakopšanā bija ieguldījusi aktīvā biedrība „Cēsu pensionāri”, kas kopīgiem spēkiem ar tēlnieku Matiasu Jansonu un brīvprātīgajiem palīgiem projekta „Pasaules kara laikā (1915-1918) Cēsu Bērzaines kapos apglabāto Kurzemes un Zemgales bēgļu apbedījumu vietas restaurācijas I kārta” ietvaros atjaunoja un sakopa piemiņas vietu un pieminekli.

 

Liels ieguvums ne tikai cēsniekiem, bet arī apkārtējiem iedzīvotājiem ir Vandas Gasiņas vadītā projekta „Taka uz Rūcamavotu” laikā labiekārtotais celiņš uz avotu, jo tagad pa skaistu un ērtu celiņu itin viegli var piekļūt gan avotam, gan turpināt ceļu līdz Sarkanajām klintīm.

 

Lai Cēsīs kļūtu atpazīstamākas un pievilcīgākas, Dzintara Krūmiņa vadītā projektā „Cēsu robežas uzzied” ietvaros pie maģistrālo ielu Cēsu pilsētas robežzīmēm tika uzstādīti puķu puķupodi, kas izdaiļo robežzīmi un ikvienam iebraucējam Cēsīs ļauj aizdomāties par zaļo pilsētu – Cēsīm.

 

Par zaļo joslu attīstību un Cēsu unikalitāti domā arī projekta „Cīrulīši” dalībnieki, Maija parkā iestādot unikālu no visas pasaules malām savāktu „Cīrulīšu” puķu kolekciju. Zinātāji stāsta, ka šāda kolekcija ir unikāla visā Latvijā. Tikai – jāpaciešas līdz nākamajam pavasarim.

 

Zaļāks kļūs arī Avotu ielejas parks, kurā, pateicoties projektam „Piemiņas birze Cēsu komponistam Valteram Kaminskim”, tiks stādīti vairāki jauni dižstādi.

 

Arī šajā projektu kārtā netika aizmirsts ar pašiem mazākajiem cēsniekiem – projekta „Bērnu rotaļu laukums Rīgas iela 71” ietvaros pie daudzdzīvokļu mājas tika iekārtots spēļu un rotaļu laukums, kā arī Cēsu 1.pirmsskolas izglītības iestādē realizēts projekts „Bērniem droša, daudzfunkcionāla attīstoša vide” īstenots, kur pēc iestādes vadītājas Māras Virskules īpaši veidotas skices, pašu bērnu vecāku salikts, tapis unikāls rotaļu un spēļu statīvs. Šis projekts pārsteidz ne vien ar savu unikalitāti, bet arī ar savu uzņēmību un iniciatīvu gan no projekta vadītājiem, gan no dalībniekiem.

 

Žūrija apmeklēja arī projektu „Maldoņa dārza pārvērtības”, kur tika labiekārtots atpūtas stūrītis gan pašiem mazākajiem, gan pašiem lielākajiem dārza apmeklētājiem, uzstādot spēļu un rotaļu kāpsli un ierīkojot atpūtas vietu ikvienam dārza apmeklētājam.

 

Dienas noslēgumā žūrijas komisijai bija ārkārtīgi grūti izvēlēties divus labākos projektus, kam piešķirt balvu, katru EUR 500 apmērā. Tāpēc žūrijas komisija vairakkārt balsoja slēgti, un, balstoties uz šī projekta nosacījumiem un izvērtēšanas kritērijiem, izvirzīja divus projektus, kuriem balvas pasniegs projekta „Idejas īstenojas” pasākumā, kas notiks Cēsu pilsētas domē, novembrī. (informācijai par pasākumu sekojiet līdzi plašsaziņas līdzekļos).

 

Jau ziņots, ka Cēsu pilsētas dome 2006.gadā iesaistījās Nīderlandes apvienotā fonda KNHM (saīsinājums un tulkojums no holandiešu valodas: „Sabiedrība ar dvēseli”) izsludinātajā konkursā "Idejas īstenojas" un ļāva cēsniekiem īstenot idejas 1000 EUR apmērā. Šogad notika projekta otrā kārta. Pirmajā gadā (kārtā) tika īstenoti 14 projekti, savukārt šogad 15. Nākamgad notiks šī projekta trešā – pēdējā kārta, kā to paredz KNHM nosacījumi.

 

Attēlā: projekta „Cēsu pilsētas pamatskola Cēsu kopējā tēla veidotāja” dalībnieki iepazīstina žūrijas komisiju ar paveikto.

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T.64121677; 28645386

e-pasts: laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv