Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 22.februāris   Vārda dienu svin: Ārija, Rigonda, Adrians
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 25.septembris  


Cēsīs jauna kinētiskā skulptūra „Ziedošais koks”

Šonedēļ Cēsīs, skvērā Uzvaras bulvāra un Noliktavas ielas krustojumā uzstādīta cēsnieka Andra Tereško kinētiskā skulptūra „Ziedošais koks”.

 

Netradicionālā skulptūra, kuras krāsainās metāla ziedlapas vējā šūpojas un ņirb, piesaista garāmgājēju uzmanību un vilina bērnus skriet cauri tās zariem.

 

Metāla kinētiskā skulptūra „Ziedošais koks” gatavota speciāli skvēram, kas tika rekonstruēts 2007.gadā. Veidojot skvēru, bijušais Cēsu ainavu arhitekts Jānis Sirlaks bija plānojis, ka tajā jābūt kādai tieši Cēsu mākslinieka radītai skulptūrai. „Iepazīstoties ar dizainera un dizaina objektu mākslinieka Andra Tereško darbiem, sapratu, ka tieši kāds no viņa darbiem iederētos vietā, kur pilsētnieki ikdienas steigā iziet cauri, pat nepaceldami galvas. Tagad redzu, ka ikkatrs garāmgājējs pagriež galvu uz Ziedošā koka pusi un piestāj, lai to aplūkotu. Tas arī bija mans mērķis – apstādināt kaut uz mirkli ikdienas steigu un radīt pārmaiņas cēsnieku gaitās,” atzīst Jānis Sirlaks.

 

Skulptūras autors Andris Tereško skaidro, ka Ziedošo koku radījis speciāli šim skvēram, ņemot vērā tā izvietojumu un ainavu. „Savā darbā atspoguļoju ziedēšanas procesu, tāpēc izveidoju to tā, lai 21 ziedlapa vējā kustoties un rotējot radītu ziedoša koka iespaidu. Man prieks, ka skulptūra patīk bērniem un liek apstāties steidzīgiem garāmgājējiem,” Andris Tereško.

 

Andris Tereško ir dizaineris, kurš strādā ar metālu, rada interjera priekšmetus, mēbeles, vēja rādītājus, dārza un vēja skulptūras.

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv