Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.jūlijs   Vārda dienu svin: Benita, Everita, Verita, Sulamīte
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2005.gada 25.novembris  


Cēsu izstāžu nama atklāšana

 Cēsis, 25.11.05.

 

 

Līdz ar ēkas iekšējā remonta – rekonstrukcijas pabeigšanu šā gada 16.decembrī izstāžu nams vērs durvis apmeklētājiem, piedāvājot jaunu izstādi „Zirgs latviešu mākslā un dzīvē”.

Izstāde izvēlēta ar domu, lai uzsvērtu nama sākotnējo funkciju, kas sākotnēji 18.gs celta kā tā laika pilsmuižas īpašnieka grāfa Zīversa stallis – ratnīca. Izstādē būs skatāmas mākslinieka Ivara Heinrihsona gleznas ar zirgiem, latviešu glezniecības klasiķu darbi (gleznas ar zirgiem) no Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja krājumiem. Sadarbībā ar Rīgas kuģniecības muzeju, Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, Cēsu Vēstures un mākslas muzeju un citiem Vidzemes muzejiem izstādē tiks eksponētas dažādas seno laiku zirglietas. Izstādē būs skatāmas arī bildes ar Cēsu važoņiem un kučieriem no Cēsu Vēstures un mākslas muzeja foto kolekcijas.

Pēc rekonstrukcijas Izstāžu nams pagaidām būs vienīga kultūras iestāde Cēsīs, kas pieejama arī invalīdiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Ēkas remontdarbus atbalsta Eiropas Savienība – Phare projekta „Senie laiki Baltijas jūras reģionā II” ietvaros, iekšējās rekonstrukcijas kopējās izmaksas sastāda vairāk kā 25 000 LVL. Pateicoties valsts investīcijām un Cēsu domes finanšu ieguldījumam, iepriekšējā remontdarbu kārtā ir nomainīts izstāžu nama jumts un pēc iekšdarbu veikšanas, sadarbībā ar sponsoriem, nākamā gada sākumā ir plānota arī ēkas fasādes sakopšana.

Lai uzlabotu izstāžu kvalitāti Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs ir piesaistījis arī papildus finanšu līdzekļus no Valsts Kultūrkapitāla fonda, kas atbalstīja jaunu izstāžu gaismošanas prožektoru iegādi. Šim mērķim no Kultūrkapitāla fonda ir piešķirti 800 LVL.

Jāatzīmē, ka šajā izstādes atklāšanas reizē Cēsu izstāžu nams svinēs arī savu 20 gadu pastāvēšanas jubileju. Tikai pirms 20 gadiem 18.gs celtais stallis – ratnīca tika pielāgota izstāžu nama funkcijām – ēkā notika dažādi kamermūzikas pasākumi, tika rīkotas personālizstādes un cita veida pasākumi.

Arī turpmākajos gados ir paredzēts Izstāžu namā saglabāt labās tradīcijas, piedāvājot cēsniekiem un viesiem dažādus koncertus un izstādes.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Jolanta Solovjeva

Vidzemes Vēstures un tūrisma centra

Attīstības un komunikāciju nodaļas vadītāja

Tel.: 41 27755

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv