Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 19.janvāris   Vārda dienu svin: Andulis, Alnis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2005.gada 25.novembris  


Karstākais jautājums domes sēdē – siltuma apgāde

 

 

Ceturtdien 24.novembra Cēsu domes sēdē ilgi, emocionāli un brīžiem arī skaļi tika diskutēts par siltuma apgādi pilsētā. Domes vadība un deputāti iepazinušies ar ziņojumu, ko sagatavoja  Siltumtīklu uzņēmuma direktors Jēkabs Blaus,  gribēja noskaidrot vai  „Cēsu būvnieks” spēs modernizēt trases un nodrošināt stabilu siltuma padevi 2006. – 2007.gada apkures sezonā.

 

Izpilddirektors Jānis Rozenbergs uzsvēra to, ka apkures sezona vēl nopietni nav sākusies, bet siltumtrases jau notikušas avārijas. J. Blaua ziņojumā norādīts, ja „Cēsu būvnieka” iesniegtais projekts par pilsētas siltumapgādes sistēmas modernizāciju ERAF konkursā tiks noraidīts, tad nākošajā apkures sezonā daudzviet nebūs iespējams piegādāt siltumenerģiju. Bet uz ERAF konkursa 7 miljoniem latu iesniegti vairāk nekā 100 pieteikumi! Tā kā „Cēsu būvnieka” pieteikums neatbilst projektu konkursa vadlīnijām, ļoti iespējams, ka tas tiks noraidīts. Vai siltumtīklu nomniekiem ir tālākas darbības plāns? Vaicāja J. Rozenbergs.

 

 „Cēsu būvnieka” ģenerāldirektors Juris Siņelobovs skaidroja, ka ziņojums ir apzināti saasināts, lai vērstu deputātu uzmanību uz to, ka siltumtrases ir ļoti sliktā stāvoklī un nepieciešama labāka pašvaldības un „Cēsu būvnieka” sadarbība, lai varētu saņemt finansējumu trašu nomaiņai. Ģenerāldirektors  solīja, ka siltumapgāde pilsētā tiks nodrošināta gan šajā, gan nākošajā sezonā un informēja, ka uzņēmums iesniegs arī pieteikumu valsts investīciju saņemšanai siltumtīklu modernizācijai. Deputāts Māris Niklass ierosināja sagatavot un iesniegt valdībai  domes deputātu vēstuli, kurā būtu  pamatota valsts investīciju nepieciešamība Cēsu siltumtīklu modernizācijai. Domes priekšsēdētājs Gints Šķenders apliecināja, ka,  tiekoties valdības pārstāvjiem, viņš  regulāri atgādina, ka Cēsu siltumtīkli ir kritiskā stāvoklī, bet valsts investīcijas situācijas uzlabošanai nav saņemtas. Taču šajā gadījumā vispirms ir nepieciešama iniciatīva un skaidrs rīcības plāns no „Cēsu būvnieka” puses. Arī priekšsēdētāja vietnieks Andris Mihaļovs uzsvēra , ka ir daudz par maz tikai konstatēt, ka siltumtīkli ir sliktā stāvoklī. Nomnieka pienākums ir nodrošināt kvalitatīvu siltuma apgādi pilsētā un modernizēt trases. Ja „Cēsu būvniekam” nav skaidras rīcības programmas, kā nodrošināt šo funkciju izpildi, uzņēmumam jāatsakās no nomas tiesībām un domei jāmeklē jauns siltumtīklu apsaimniekotājs ar lielākiem finansiāliem resursiem un iespējām iepirkt gāzi par zemāku cenu.

   

Deputāti vienojās, ka nākošajā domes sēdē, šis jautājums jāizskata atkārtoti un „Cēsu būvniekam” līdz sēdei jāsagatavo un jāiesniedz konkrēts rīcības plāns siltumapgādes nodrošināšanā un uzlabošanā.

Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv