Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.jūlijs   Vārda dienu svin: Anrijs, Arkādijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 25.novembris  


Pilsētas domes priekšsēdētājs pasakās pieciem Cēsu jauniešiem

Š.g.25.novembrī plkst.16.00 Cēsu pilsētas domes priekšsēdētājs Gints Šķenders uz pieņemšu aicina piecus Cēsu izglītības iestāžu skolēnus, kam bija tas gods deklarēt Latvijas nākamos 90 gadus, piedaloties projektā „Latvija. Nākamie 90”, un 18.novembrī uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves simboliski proklamēt Latvijas Republiku.

 

Pieņemšanā Cēsu pilsētas mērs Gints Šķenders pateiksies jauniešiem par viņu spēju vērtēt notikumus Latvijā šobrīd, izvērtēt ne tikai savas, bet arī valsts pozīcijas dažādās jomās un domāt par dzimtenes attīstību nākotnes skatījumā. Mērs jauniešiem pasniegs grāmatas „Latvijai 90” un kalendārus 2009.gadam „Bērni Cēsīm”.

 

Jau ziņots, ka pieciem Cēsu izglītības iestāžu skolēniem – Reinim Vaivodam (15 gadi, 9.klase, Cēsis), Tomasam Kozlovskim (10. klase, Cēsis), Dāvim Siksnānam (17 gadi, 12.klase, Cēsis), Lienei Veidei (11. klase, Cēsis) un Ernestam Grietenam (15 gadi, 9.klase, Priekuļi, Cēsu raj.) - bija iespēja būt vieniem no 90 Latvijas jauniešiem, kas piedalījās simboliskā Latvijas Republikas proklamēšanā, vizuāli atveidojot V.Rīdzenieka vēsturisko fotogrāfiju – Latvijas proklamēšana 1918.gada 18.novembrī.

 

Cēsnieks Tomass Kozlovskis par Latviju pēc 10 gadiem: „Kādu es redzu mūsu valsti pēc desmit gadiem? - Tādu, kādu to vēlos redzēt. Latvija būs pieaugusi, un katra tās šūna – savā vietā. Pagātne nebeigs elpot steidzošajā nākotnē. Laika būs gana, lai cilvēki spētu skaidri izprast šodienu un gaiši saredzēt rītdienu. Gaisma – tā ir perspektīva. Kalējs ir cilvēks, kas maina ar cīņu. Bet nav cietāka metāla par dzīvi jo cīņa ar dzelzi nav grūtāka par cīņu ar sevi. Un latvietim, manuprāt, vajadzētu izcīnīt spēju būt pašam un reizē arī vienam no lielā veseluma. Jā, es vēlos darīt, vēlos panākt, vēlos redzēt... ar godīgu cīņu.”

 

Projektam „Latvija. Nākamie 90" pieteicās 515 bērni un jaunieši no visas Latvijas, iesūtot savu vīziju par Latviju pēc 10 gadiem. Pieteikumus pirmajā kārtā izskatīja Latvijas Institūts, piedaloties Valsts jaunatnes iniciatīvu centra, Valsts prezidenta kancelejas un Latvijas 90. gadadienas svētku koordinatoriem. Savukārt otrajā kārtā žūrijas sastāvā bija sabiedrībā pazīstami cilvēki Aisha, Jānis Jubalts, Raimonds Bergmanis un Katrīna Pasternaka. 

 

Projekts „Latvija. Nākamie 90” tika rīkots Latvijas 90.gadadienai veltīto pasākumu ietvaros sadarbībā ar Latvijas proklamēšanas 90.gadadienas svētku koordinatoriem. Projekta mērķis ir vēlēt valstij veiksmi, drosmi, izdošanos un sirdsdegsmi turpmākajiem 10 gadiem.

 

Projekta „Latvija. Nākamie 90" idejas autors ir Latvijas Institūta direktors Ojārs Kalniņš.

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T.64121677; 28645386

e-pasts: laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv