Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 13.jūlijs   Vārda dienu svin: Margrieta, Margarita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 25.novembris  


Pirmās Adventes un Svētku egles iedegšanas pasākumi Cēsīs 29.novembrī

Advents – tas ir gaidīšanas un tikšanās laiks, tas ir cerību, pārdomu, ticības un mīlestības laiks, kas ved no tumsas uz gaismu.

 

Svētdien, 29.novembrī Cēsis ieskandinās Pirmās Adventes pasākumi un Svētku egles iedegšana Rožu laukumā.

 

Cēsu Izstāžu namā.

Plkst. 13.00 Adventes laiks sāksies ar sarīkojumu „Stāsti par šodienas Sibīrijas latviešiem”. Ziemassvētku gaidās jau tradicionāli iecerēts atmiņu vakars, arī bilžu un video skatīšanās, lai domu ceļi aizvītos pie latviešiem Sibīrijā.

Plkst. 15.30 sarunas par mākslu. Sarunas par mākslu veidos un vadīs mākslas zinātniece Baiba Eglīte. Pirmās sarunas tēma - Ko arhitektūra un skulptūra stāsta veļu laikā Rīgas Brāļu kapu ansamblī. Baiba Eglīte akcentēs garīgo informāciju, ko nes skulpturālais ansamblis.

Plkst. 17.30 vokālās mūzikas koncerts. Piedalās Biljana Staffanson soprāns(Zviedrija),Liljana Jovanovič soprāns(Belgrada,Serbija),Bjērns Tulēns baritons (Zviedrija). Programmā dueti un ārijas no dažādu komponistu operām. Koncerts interesants ar to, ka soprāna balss īpašnieces Biljana Staffansson un Liljana Jovanovič ir dvīņu māsas, kas kopā dziedājušas jau no četru gadu vecuma, bet divpadsmit gados tika izdots jau pirmais ieraksts. Māsu priekšnesumi ir unikāli ar dziedātāju neatkārtojamajām interpretācijām, izcilu muzikalitāti un augsto balss reģistru. Savukārt operas solistu, baritonu Bjērnu Tulēnu raksturo liela balss intensitāte, siltums un empātija.

 

Cēsu Sv. Jāņa baznīcā.

Plkst. 16.00 Cēsu Pils koris sniegs Pirmās Adventes koncertu “No tumsas uz gaismu”. Turpinot iepriekšējos gados uzsākto tradīciju, Cēsu Pils koris cēsniekiem sagatavojis muzikālu ieskaņu Adventa laikā. Kā ierasts, Cēsu Sv.Jāņa baznīcā koris muzicēs kopā ar ērģelnieci Leldi Krastiņu. Savukārt kori vadīs ne tikai kora mākslinieciskā vadītāja Marika Austruma, bet arī kora jaunā diriģente Evita Konuša. Koncertā piedalīsies LNO orķestra māksliniece - vijolniece Laila Lakstīgala. Koncerta programmā iekļauta Adventa laikam atbilstoša F.Mendelsona, S.Rahmaņinova, P.Butāna, A.Ābeles u.c. komponistu kora mūzika.

 

Cēsu Rožu laukumā.

Plkst. 17.00 Svētku egles iedegšana Cēsu Rožu laukumā „Viss notiek tā kā pasakā”. Kopīgās dejās, rotaļās un dziesmās pie Svētku egles Rožu laukumā kopā pulcēties aicinās rūķi un meža zvēri! Neiztrūkstošs būs arī īpašais Ziemassvētku cienasts – piparkūkas, pīrādziņi, tēja un karstvīns. Jautrību radīs radošie kolektīvi „Dzirnas”, „Saulgrieži” un „Pipariņš”. Neparastās Ziemassvētku kamanās atbrauks lielais Ziemassvētku Rūķis, atvedot līdzi īpašu viesi! Kurš tas būt? To uzzinās tikai tie, kas piedalīsies jautrajā Svētku egles iedegšanā Rožu laukumā! Gaisma no Svētku egles iedegs Ziemassvētku rotājumus visā pilsētā!

Gaišu un mierīgu pirmās Adventes svētdienu. Gaiši iedegsim pirmo  svecti savās sirdīs un Adventes vainagā.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra

Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Tālr. 64122431

E – pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.kulturcentrs.lv

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv