Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2019.gada 15.decembris   Vārda dienu svin: Johanna, Hanna, Jana
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 26.janvāris  


Cēsu novadā jaunie vecāki saņems bērna piedzimšanas pabalstu

Ceturtdien 26.janvārī Cēsu novada domes sēdē deputāti vienbalsīgi pieņēma lēmumu par bērna piedzimšanas pabalstu novadā. Bērna piedzimšanas pabalsts  ir Cēsu novada pašvaldības brīvprātīgā iniciatīva ar mērķi uzlabot demogrāfisko situāciju  novadā.

Tiesības saņemt Pabalstu par katru jaundzimušo bērnu ir vienam no bērna vecākiem, ja bērna un vecāka deklarētā dzīves vieta ir Cēsu novadā. Pabalsts ir vienreizējs un tā apmērs ir piecdesmit latu. Ja abu vecāku vai vecāka (ja bērnam ir tikai viens vecāks) deklarētā dzīves vieta vismaz pēdējos 12 mēnešus ir bijusi Cēsu novada pašvaldības administratīvajā teritorijā, tad pabalsts tiek izmaksāts divkāršā apmērā. Pabalstu var saņemt arī persona, kura adoptējusi vai ņēmusi aizbildnībā bērnu līdz 6 mēnešu vecumam, ja Pabalsts nav jau izmaksāts vienam no bērna vecākiem. Pabalsts paredzēts jaundzimušā pamatvajadzību nodrošināšanai - higiēnas priekšmetu, kā arī mīkstā inventāra un citu bērna audzināšanai un kopšanai paredzētu priekšmetu iegādei.

 

Lēmumu par Pabalstu piešķiršanu pieņem un Pabalstu izmaksā Cēsu novada pašvaldības aģentūra „Sociālais dienests”.  Sociālajiem darbiniekiem pirms pabalsta piešķiršanas ir tiesības apsekot ģimeni dzīvesvietā, ja saņemta informācija, ka bērnam netiek nodrošināta pietiekama aprūpe. Ja apsekošanā tiek konstatēts, ka bērnam netiek nodrošināta pietiekama aprūpe, tad pabalsts tiek piešķirts mantiskā veidā.

 

Pabalstu var pieprasīt 3 mēnešu laikā no bērna piedzimšanas, adopcijas vai aizbildņa iecelšanas dienas. Šie noteikumi stājas spēkā ar 2012. gada 16.martu.

 

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālists

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv