Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.jūlijs   Vārda dienu svin: Uldis, Ulvis, Sandis, Sandijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 26.februāris  


Cēsīs R. Blaumaņa bulvāra iedzīvotāju ieguvums ir lielāks, nekā domāts

Šā gada martā Cēsīs tiks uzsākta atlikušo 62 Rūdolfa Blaumaņa bulvārī augošo Berlīnes papeļu nozāģēšana, lai jau pavasarī to vietā stādītu 170 Holandes liepu dižstādus.

 

Vairāk kā divus gadus ilgušais process ar papeļu alejas izzāģēšanu Cēsīs Rūdolfa Blaumaņa bulvārī plāno noslēgties pozitīvi. Kad 2006. gadā, pēc dažādu ekspertu atzinuma un iedzīvotāju lūguma tika izvērtēta Rūdolfa Blaumaņa bulvārī augošo Berlīnes papeļu bīstamība un apdraudējums ielas iedzīvotāju drošībai, tika secināts, ka bulvārī augošās 20. gadsimta 30. gados stādītās papeles ne tikai rada apdraudējumu iedzīvotāju drošībai, kavē satiksmi ielā, bet arī būtiski ietekmē ielas seguma stāvokļa pasliktināšanos, kā rezultātā tika uzsākts process par Rūdolfa Blaumaņa bulvāra rekonstrukciju, veidojot projekta skici un izsludinot iepirkuma procedūru.

 

 Procesa laikā Cēsu pilsētas dome izsludināja sabiedrisko apspriešanu, kurā kopējais iedzīvotāju viedoklis papeļu alejas izzāģēšanā bija pozitīvs. No 136 esošajām Berlīnes papelēm izzāģēja 71 papeli. Tomēr pēc biedrības „Zaļā zeme” iesnieguma papeļu zāģēšana tika pārtraukta. Veicot atkārtotus ekspertu atzinumus, Valmieras reģionālās vides pārvalde atzina, ka atlikušās papeles ir jāizzāģē, to celmi jāizfrēzē un vietā jāiedēsta jauni liepu stādi.

 

Cēsu pilsētas dome vadoties pēc SIA „Mārupīte – RR” izstrādātā R. Blaumaņa rekonstrukcijas skiču projekta, atkārtoti izsludināja sabiedrisko apspriešanu un uzsāka iepirkuma procedūru. Tika nolemts 2008. gada martā nocirst 62 atlikušās Berlīnes papeles, kā arī sakārtot apakšzemes infrastruktūru – ieskaitot sadzīves kanalizācijas izbūvi, bet līdz 2010. gada pavasarim Rūdolfa Blaumaņa bulvārī iedēstīt 170 Holandes liepu dižstādus.

 

Pēc Valmieras reģionālās vides pārvaldes atzinuma sabiedrības ieguvums pēc R. Blaumaņa bulvāra rekonstrukcijas būs lielāks un vērtīgāks, kā papeļu alejas izzāģēšana.

 

Pēc iepirkuma procedūras iesniegumu izvērtēšanas, Cēsu pilsētas dome Holandes liepu stādīšanu un apkopšanu uzticēja z/s „Kliģeni”, bet esošās 62 papeles nozāģēs SIA „Tarmo”.

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Laura Zauere

Tālr. 4121677; 28645386

laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv