Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.jūlijs   Vārda dienu svin: Anrijs, Arkādijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 26.februāris  


Cēsu pašvaldība gatavojas saņemt telpas atskurbtuves izveidei

Cēsu pilsētas dome no LR Iekšlietu ministrijas gatavojas saņemt īpašumā telpas atskurbtuves izveidei un nodrošināšanai Cēsu pilsētā.

 

Š.g. 14. februāra Cēsu pilsētas domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu piekrist pārņemt Cēsu pilsētas pašvaldības īpašumā nekustamā īpašuma daļu (palīgēku) Pils ielā 12, Cēsīs, kas turpmāk pildīs medicīniskās atskurbtuves funkciju Cēsu pilsētā.

 

Pagājušajā gadā, pēc Valsts Policijas iniciatīvas, Cēsu pilsētas dome un Cēsu rajona padome aktualizēja jautājumu par medicīniskās atskurbtuves funkcijas atjaunošanu Cēsu pilsētā. Izvērtējot Cēsu pašvaldības īpašumā esošos nekustamos īpašumus, kā arī atskurbtuves darbības nodrošināšanai nepieciešamās prasības, kā vispiemērotākā tika atzīta palīgēka Pils ielā 12, Cēsīs, kurai šobrīd nav reāla pielietojuma un tā atrodas tiešā valsts policijas un pašvaldības policijas tuvumā.

 

Pērn Cēsu pilsētas dome vērsās LR Iekšlietu ministrijā ar iesniegumu lūdzot izskatīt iespēju nodot palīgēku Pils ielā 12, Cēsīs, Cēsu pilsētas pašvaldības īpašumā, medicīniskās atskurbtuves izveidei un funkcijas nodrošināšanai. No Iekšlietu ministrijas tika saņemta atbilde, kurā apstiprināta ministrijas piekrišana nodot Cēsu pilsētas pašvaldības īpašumā nekustamā īpašuma daļu – palīgēku Pils ielā 12, Cēsīs iepriekšminētajām vajadzībām ar nosacījumu, ka pašvaldībai jānodod patapinājumā jeb bez atlīdzības Valsts policijas Cēsu rajona policijas pārvaldei garāžu telpas minētās palīgtelpas pirmajā stāvā. Tomēr atbilstoši likuma „Par valsts un pašvaldību finansu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu” 5.pantam, ir „aizliegts pašvaldību mantu nodot citām personām bezatlīdzības nodošanā”, Cēsu pilsētas pašvaldība atkārtoti vērsās ministrijā ar lūgumu samazināt iespējamo nomas telpu platību. Iekšlietu ministrija piekritusi samazināt nomas telpu platību par 50% un izteikusi piekrišanu slēgt nomas līgumu par telpām palīgēkas pirmajā stāvā.

 

Pašlaik tiek risināts jautājums par palīgēkas telpu atjaunošanu un pielāgošanu atskurbtuves funkcijas nodrošināšanai. Drīzumā tiks uzsākti nepieciešami remonta un labiekārtošanas darbi, lai atskurbtuve pēc iespējas ātrāk varētu uzsākt savu darbību.

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālr. 4121677; 28645386

www.cesis.lv

laura.zauere@dome.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv