Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.jūlijs   Vārda dienu svin: Anrijs, Arkādijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 26.februāris  


Cēsīs par 7 miljoniem latu uzlabos ūdenssaimniecības pakalpojumus

Vakar, 26.februārī Cēsu pilsētas SIA „Vinda” parakstīja pirmos divus līgumus Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta ietvaros, kas paredz nodrošināt kvalitatīvus ūdenssaimniecības pakalpojumus 95% Cēsu pilsētas iedzīvotājiem.

 

Projektēšanas un būvdarbu līgumu „Cēsu ūdenssaimniecības attīstības III kārta. Krasta ielas kanalizācijas sūkņu stacijas rekonstrukcija” tika noslēgts ar pilnsabiedrību „BKT”. Līguma kopējā summa ir 1 070 148,20 LVL.

Pakalpojumu līgumu „Cēsu ūdenssaimniecības attīstības projekta III kārtas inženiertehniskā būvuzraudzība” noslēdza ar SIA „Lakalme” par kopējo summu 163 374,20 LVL.

2008.gada 22. oktobrī starp Vides ministriju un Cēsu pilsētas SIA „Vinda” tika noslēgts civiltiesiskais līgums par projekta „Cēsu ūdenssaimniecības attīstības projekta III kārta” īstenošanu 2007. - 2013. gada Eiropas Savienības plānošanas perioda ietvaros. Projektu īstenos ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu, un tā kopējās izmaksas ir gandrīz septiņi miljoni latu.

Cēsu ūdenssaimniecības attīstības projekta III kārtas galvenais mērķis ir vides kvalitātes saglabāšana, aizsardzība un uzlabošana. Tā ietvaros paredzēta Krasta ielas kanalizācijas sūkņu stacijas rekonstrukcija Cēsīs un ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu rekonstrukcija, kas ietver 15780 m kanalizācijas gravitācijas tīklu (t.sk.1784 m jauno rajonu vajadzībām), 735 m jauna kanalizācijas spiedvada un 12249 m jaunu ūdensvada tīklu izbūvi (t.sk., 512 m perspektīvās apbūves vajadzībām), kā arī 6301 m kanalizācijas tīklu un 2333 m ūdensvada tīklu rekonstrukciju.

Papildu informācija

Aktivitātes „Ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstība aglomerācijās ar cilvēku ekvivalentu lielāku par 2000” mērķis ir ūdensapgādes un notekūdeņu savākšanas un attīrīšanas kvalitātes uzlabošana un pakalpojumu pieejamības paplašināšana, nodrošinot kvalitatīvu dzīves vidi, samazinot vides piesārņojumu un ūdenstilpju eitrofikāciju, kā arī sekmējot ūdens resursu un energoresursu racionālu izmantošanu.

Projekta „Cēsu ūdenssaimniecības attīstības projekta III kārta” finansējuma saņēmējs ir Cēsu pašvaldības SIA „Vinda”. Projektam pieejamais Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējums ir 4 318 689,31 LVL, valsts budžeta finansējums ir 715 627,29 LVL.

Cēsu pilsētas SIA “Vinda” galvenais darbības virziens ir dzeramā ūdens piegāde un notekūdeņu novadīšana Cēsu pilsētā un Priekuļu pagasta Jāņmuižā. Sabiedrības 100% īpašnieks ir Cēsu pilsētas dome, kura ir pilnvarojusi kapitāla daļas turētāja pārstāvi.

SIA „Vinda” sniedz sekojošus pakalpojumus:

§         Kanalizācijas tīklu tīrīšanu ar hidrodinamisko mašīnu, iespējama ari sakņu izgriešana no kanalizācijas vadiem.

§         Ūdensvada tīklu skalošanu ar gaisa - ūdens metodi.

§         Pievienošanos ūdensvadam bez ūdens padeves atslēguma.

§         Dažādus specifiskus mērījumus (plūsmas mērīšana, noplūžu meklēšana, metāla vāku un cauruļvadu meklēšana).

§         Ūdensvadu, kanalizācijas vadu remontu un ierīkošanu.

§         Mehānismu nomu (asfalta zāģi, grunts blieti u. c.)

§         Konsultācijas par ūdens apgādi un kanalizāciju.

 

Jāpiemin, ka. 2008.gadā valsts monitoringa ietvaros veikta dzeramā ūdens paraugu atlase un testēšana, rezultāti apliecina, ka ūdens paraugu ņemšanas vietās (Cēsu pilsētā un Jāņmuižā), kur ūdensapgādi nodrošina Cēsu pašvaldības SIA „VINDA”, konstatēts kvalitātes kritērijiem atbilstošs dzeramais ūdens

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv