Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 26.februāris  


Aicinām piedalīties „e-prasmju nedēļas” pasākumos

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija (RAPLM), Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Lattelecom aicina ikvienu interesentu piedalīties „e-prasmju nedēļas” pasākumos, kuri no 2. līdz 5.martam norisināsies visā Latvijā.
        Atklājot „e-prasmju nedēļu”, 2.martā Eiropas Savienības Mājā norisināsies preses konference un diskusija par e-prasmju attīstību Latvijā.

Preses konferencē piedalīsies reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns, LIKTA prezidente Signe Bāliņa un Lattelecom Komercdirektore Kerli Gabriloviča.

Savukārt diskusijai par e-prasmju attīstību Latvijā aicināti pievienoties Microsoft Latvia vadītāja Daiga Trumpe, V/A Kultūras informācijas sistēmas direktors Armands Magone, Latvijas Mobilais Telefons prezidents Juris Binde, SIA Tilde valdes priekšsēdētājs Andrejs Vasiļjevs, kā arī Preiļu ģimnāzijas pasniedzējs Juris Erts un Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvis. Diskusiju vadīs Eiropas Savienības mājas direktors, žurnālists Ansis Bogustovs.

2. un 3.martā tiešraidē portālā www.apollo.lv un Eiropas Savienības Mājas interneta vietnē www.esmaja.lv ikviens varēs sekot līdzi prezentācijām un uzzināt, ko varam iegūt no e-valsts, kas jāzina uzņēmējam, piedāvājot preces interneta vidē, kā arī par mobilā interneta iespējām, e-pakalpojumiem, e-iepirkumu un iespējām apgūt e-prasmes kopā ar „Trešo tēva dēlu” un Baltijas Datoru Akadēmiju. Tāpat arī būs iespēja uzzināt, kas ir Eiropas pavasaris, Xperimania, FuturEnergia un LatSTE.

Zināšanu dienā „Paaudze paaudzei”, kas notiks 3.martā, skolās notiks atvērto durvju diena, kur vecāko klašu audzēkņi aicināti veidot jaunu e-prasmju nedēļas materiālu saturu, izmantojot līdzšinējās apgūtās e-prasmes. Pasākumā jaunieši aicināti nodot tālāk e-prasmju nedēļas laikā iegūtās zināšanas un informāciju vecākiem un vecvecākiem. Īpaša uzmanība tiks veltīta arī IKT prasmju novērtēšanai, izmantojot LIKTA izstrādāto tiešsaistes rīku IT barometrs .

Savukārt 4.martā „Get online” dienā „Nebaidies – iesaisties” aicināti iesaistīties iedzīvotāji, uzņēmēji, pašvaldību darbinieki, bezdarbnieki, pensionāri un cilvēki ar īpašām vajadzībām, kā arī citi interesenti, lai apgūtu dažādas e-prasmes, izprastu un paplašinātu to pielietošanas iespējas.

„E-prasmju nedēļas” ietvaros iesaistījušās gandrīz visas pašvaldības no Latvijas, piemēram, no Zemgales reģiona – 19 pašvaldības, Vidzemes reģiona – 21 pašvaldība, Kurzemes reģiona – 11 pašvaldības, Latgales reģiona – 19 pašvaldības un Rīgas reģiona – 44 pašvaldības.

Sīkāku informāciju par pasākumiem savā pašvaldībā iedzīvotāji var saņemt pašvaldības mājas lapā, bibliotēkā, kultūras namā, kompetenču centrā, skolā un pašvaldībā, kā arī īpaši „e-prasmju nedēļai” izveidotajā kartē un pasākumu kalendārā.

Papildus Eiropā „e-prasmju nedēļas” ietvaros tiek rīkots e-prasmju konkurss. Konkursa ietvaros ES dalībvalstis tika aicinātas pieteikt savus kandidātus četrās kategorijās: izglītoti profesionāļi, skolēni, studenti, skolotāji, kas ienes inovācijas apmācībās ar IKT starpniecību, jaunie uzņēmēji, jaunieši ar „tīrajām” e-prasmēm un jaunieši ar digitālajām izpausmēm.

Latvija ES konkursam izvirzījusi četrus kandidātus. Viens no projektiem ir „Its up 2 U”, kura mērķis ir iedrošināt skolēnus atpazīt eko jautājumus, izmantojot IKT un Web 2.0.

Otrs projekts ir „Latvijas IT olimpiāde programmēšanā”, kurš veicina un padziļina skolēnu un studentu interesi par programmēšanu, kā arī attīstīta jauniešu prasmes strādāt komandā.

Projekts „Think Before You Post” vērsts uz bērnu, jauniešu, skolotāju un vecāku informēšanu un izglītošanu interneta satura drošības jomā – par iespējamajiem draudiem internetā. Tāpat Latvija konkursam ir pieteikusi SIA Tilde iesniegto projektu - „Tāļa Bērča piemiņas balva un stipendija”. Stipendijas mērķis ir novērtēt un apbalvot vispārējo izglītojošo un vidējo profesionālo skolu informātikas skolotājus, kuri devuši lielu ieguldījumu skolēnu informātikas attīstībā.

ES konkursa mērķis ir popularizēt inovācijas un IKT apmācības izglītības procesā, kā arī veicināt tādas aktivitātes kā konkursi un sacensības jauniešiem vecumā no 14 - 21 gadam, lai apliecinātu viņu zināšanas IKT un paaugstinātu viņu izpratni par digitālajām prasmēm.

„E-prasmju nedēļas” organizēšanā ir iesaistījušies vairāk nekā 100 partneri: valsts pārvaldes organizācijas, pašvaldības, nevalstisko organizāciju, privātā sektora un IKT nozaru pārstāvji. Pasākumu tiešraidi interneta vietnē www.apollo.lv nodrošina Lattelecom.

Sīkāka informācija par pasākuma norisi, plānotajiem pasākumiem pašvaldībās atrodama e-prasmju nedēļai veltītajā sadaļā LIKTA mājas lapā www.likta.lv, ministrijas mājas lapā www.raplm.gov.lv, kā arī Uzziņu dienestā 1188.


Informāciju sagatavoja;

Ilze Dišlere

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas

Komunikācijas nodaļas vadītāja vietniece

Tālr.: 67770388; 26111123

E-pasts: Ilze.Dislere@raplm.gov.lv; prese@raplm.gov.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv