Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.jūlijs   Vārda dienu svin: Benita, Everita, Verita, Sulamīte
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 26.marts  


Cēsīs notiek starptautiska konference - Pedagogs – daudzveidīgas, pilsoniski humānas sabiedrības veidotājs

Šonedēļ, 26. un 27.martā Cēsīs notiek projekta „Pedagogs – daudzveidīgas, pilsoniski humānas sabiedrības veidotājs” ietvaros rīkota Starptautiska konference ar tādu pašu nosaukumu. Tā notiek Cēsu 2.pamatskolas telpās, Gaujas ielā 45, sākums 26.03. 11.00, 27.03. 10.00. Konferenci organizē Cēsu rajona padomes Izglītības pārvalde, finansē Cēsu rajona padome.

 

Konferencē piedalīsies visu 15 projektā iesaistīto Latvijas dalībskolu komandas, viesi no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas. Pirmās dienas priekšpusdienā konferences dalībniekus uzrunās Cēsu rajona padomes priekšsēdētājs Andris Neimanis, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece nozares politikas jautājumos Kristīne Vāgnere, Krievijas vēstniecības Latvijā atašejs Anna Sumina,  Sabiedrības integrācijas fonda pārstāvji, un citas personas. Projekta vadītāja Valentīna Voiciša un koordinatore llze Šulte dos ieskatu projekta gaitā, plenārsēdes daļā uzstāsies meistarklases pedagoģe, psiholoģijas zinātņu doktore, profesore, Sanktpēterburgas 38.eksperimentālās skolas direktore Svetlana Rudenko, Cēsu rajona izglītības pārvaldes priekšsēdētājs Tālis Jaunzemis un Latvijas pedagoģijas augstskolu pasniedzēji. Vēlāk pēc pusdienas sāksies darbs meistarklasēs, kur par praktisko pieeju skolēnu pilsoniskajā izglītībā un humānās pedagoģijas vadlīniju īstenošanā strādās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas skolu pedagogi. Meistarklases notiks abas konferences dienas divās kārtās, pēc katras dienas tiks analizēts un izvērtēt paveiktais darbs.

 

Cēsu rajona padome no 2008. gada 1. janvāra līdz 2008. gada 30. oktobrim realizē projektu „Pedagogs – daudzveidīgas, pilsoniski humānas sabiedrības veidotājs”. Projekts tiek īstenots ar Eiropas Savienības, Latvijas valsts, kā arī Cēsu rajona padomes finansiālu atbalstu.

Projektā piedalās Alūksnes vidusskola, Daugavpils 12.vidusskola, Daugavpils Vienības pamatskola, Rēzeknes rajona Dricānu vidusskola un Rēzeknes 4.vidusskola, Gulbenes 2.vidusskola, Cēsu rajona Liepas un Līvu pamatskolas, Vecpiebalgas vidusskola, Liepājas A.Puškina 2.vidusskola, Liepājas Raiņa 6.vidusskola, Valmieras rajona Burtnieku novada Matīšu pamatskola, Talsu rajona, Sabiles novada Sabiles vidusskola, Cēsu rajona Tautskola „99 Baltie zirgi”, Ventspils 3.vidusskola.

Projekta mērķis ir veicināt demokrātisku, saliedētu pilsoniskas sabiedrības attīstību, kas balstīta uz kopīgām pamatvērtībām, sekmējot pedagogu kompetenču paaugstināšanu pedagoģiskajā, profesionālajā un audzināšanas jomā.

Organizējot izskaidrojošos un izglītojošos pasākumus: konferenci par humānās pedagoģijas iespējām un sekām, vecāku lomu šajā procesā; vasaras nometni pedagogiem par skolēnu integrāciju un nacionālo kultūru saglabāšanu, projekta aktivitātes paredz veicināt pedagogu no mazākumtautību un latviešu skolām iegūt vienādu informāciju un praktiskās iemaņas par pilsoniski humānas sabiedrības veidošanu. Lai iegūtu ieskatu pilsoniskās izglītības īstenošanā dalībskolās, notiks pieredzes apmaiņas braucieni. Noslēdzot projektu paredzēts izveidot metodisko materiālu turpmākajiem izglītojošajiem pasākumiem, apkopot projekta īstenošanas gaitā gūto pieredzi un to popularizēt sabiedrībā.

 

Papildus informācija:

Ilze Šulte:

Cēsu rajona padomes Izglītības pārvaldes speciāliste

Ilze.sulte@cesurajons.lv

29172138

Informāciju sagatavoja

Jana Velvele

Cēsu rajona padomes sabiedrisko attiecību speciāliste

Jana.velvele@cesurajons.lv

29249648

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv