Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.jūlijs   Vārda dienu svin: Anrijs, Arkādijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 26.marts  


Cēsīs top moderns centrs Pils kompleksa apmeklētājiem

 

Projekta „Cēsu pils kompleksa revitalizācija tūrisma attīstībai” pirmās kārtas ietvaros top Cēsu pils Apmeklētāju centrs, kura būvniecība tiks pabeigta 2008. gada augustā.

 

No stikla un mūra darinātais Apmeklētāju centrs atradīsies starp Cēsu spilgtākajām vērtībām – 1777. gadā grāfu celto Jauno pili un 800 gadus senajām Viduslaiku drupām. Modernajās telpās tiks organizēta biļešu tirdzniecība pilsdrupu un muzeja apmeklētājiem un tiks izvietotas garderobes un labierīcības. No grāfa Zīversa kādreizējā kučieru namiņa uz moderno Apmeklētāju centru pārcelsies arī Cēsu Tūrisma informācijas centrs (TIC). „Jaunajā centrā būs vairāk vietas un plašāki stendi, lai uzskatāmi izvietotu tūrisma materiālus un piedāvātu jaunus un oriģinālus suvenīrus. Arī TIC komanda būs plašāka, un esošajiem trim darbiniekiem piepulcēsies vēl vairāki tūrisma speciālisti”, stāsta TIC vadītāja Liene Kiršteine.

 

Apmeklētāju centrs seko kā atbilde pieaugošai tūristu un apmeklētāju plūsmai. Pēc Cēsu tūrisma informācijas centra datiem, 2007. gadā Cēsis apmeklējuši 426 575 cilvēki, un ik gads uz Cēsīm ved par 100 000 viesu vairāk.  

 

Augusta sākumā atklāšanas svinības notiks ne vien jaunajā Apmeklētāju centrā, bet pabeigti tiks arī 2007. gada jūnijā aizsāktie projekta I kārtas darbi. Atjaunots būs Jaunās pils ārējais savdabīgais un unikālais tēls, kam jau četrus gadsimtus nav līdzīga citviet Latvijas muižu arhitektūrā, un restaurēta un rekonstruēta arī 1.un 2. stāva telpu interjeru apdare. Kopējās projekta izmaksas 2 346 205,59 latu apmērā tiek segtas no Cēsu pilsētas domes un Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļiem. No kopējām izmaksām 368 408,76 latu paredzēti Apmeklētāju centra izveidei. Celtniecības darbus veic būvniecības uzņēmums SIA „Cel Tik”.

 

Vērienīgi rekonstrukcijas darbi Pils kompleksā turpināsies. 2009. gadā plānota projekta „Cēsu pils kompleksa revitalizācija tūrisma attīstībai” otrā kārta. Tās ietvaros paredzēts iekārtot jaunu Cēsu pilsētas un Vidzemes novada vēstures pastāvīgo ekspozīciju „Cēsis – Latvijas vēstures simbols”, kas būs kā interaktīvs vēsturiski hronoloģisks stāsts par novada un pilsētas vēsturi un atspoguļos Cēsu pilsētas būtisko lomu visas Latvijas vēsturē. Otrajā kārtā atjaunošanas darbus turpinās arī Jaunās pils 3. un 4.stāvā. Pēc pilnīgas Jaunās pils rekonstrukcijas muzejs būs arī pilsētas vizītkarte - tikšanās vieta, kur organizēt apspriedes, konferences un sanāksmes vietējā, reģionālā un valsts līmenī.

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Linda Sala

Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra

Galvenā speciāliste mārketinga un sabiedrisko attiecību jautājumos

Tālr. 64127755

e-pasts: linda.sala@cesis.lv InformAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv