Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.jūlijs   Vārda dienu svin: Antra, Adele, Ada
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 26.aprīlis  


Projekta „E-Vidzeme” dalībniekiem Cēsu rajonā rīko Interneta svētkus

Informāciju sagatavoja: Agnese Karaseva, Vidzemes attīstības aģentūras mediju speciāliste, mob.t. 9538468, e-pasts:Agnese.karaseva@vaa.lv

 

 

Vidzemes attīstības aģentūra piektdien, 28.aprīlī visas dienas garumā Līgatnē rīkos aktivitātes par un ap internetu – plkst. 10 Līgatnes vidusskolas datorklasē sāksies aizraujoša spēle skolēniem par interneta lietošanu, bet plkst. 14 Līgatnes pilsētas Kultūras namā uz Interneta svētkiem pulcēsies Vidzemes attīstības aģentūras projektā „E-Vidzeme” iekļauto skolu un bibliotēku pārstāvji, kā arī pašvaldību vadītāji no Cēsu rajona. Svētku mērķis – dalīties pieredzē par „E-Vidzemes” interneta pieslēgumu lietošanu skolās un bibliotēkās, kā arī kopīgi pārrunāt projekta gaitu Cēsu rajonā.

 

Svētku dalībniekus uzrunās Īpašu uzdevumu ministrijas elektroniskās pārvaldes lietās pārstāvis, Cēsu rajona padomes priekšsēdētājs Andris Neimanis, Līgatnes pilsētas domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins, Vidzemes attīstības aģentūras direktore Jolanta Vjakse.

 

Skolu, bibliotēku un pašvaldību pārstāvji svētkos stāstīs par savu pieredzi jauno interneta pieslēgumu izmantošanā. Piemēram, Līgatnes bibliotēka kopš jaunā pieslēguma izveides piedzīvojusi neredzētu apmeklētāju skaita pieaugumu – to tagad daudz biežāk apmeklē jaunieši, kas internetā meklē ko noderīgu referātu un citu darbu rakstīšanai, kā arī izmanto to saziņai ar saviem draugiem, bet pieaugušie ar interneta palīdzību iegūst darbam vai izglītībai nepieciešamo informāciju. Tāpat aktivizējies apmeklētāju loks arī citās projektā iesaistītajās bibliotēkās, bet skolās uzlabojušies apstākļi datorzinību apgūšanai.

 

Svētku programmā piektdien plānota saistoša un atraktīva spēle par internetu, kas palīdzēs pedagogiem, bibliotekāriem un pašvaldību vadītājiem uzzināt, cik lielā mērā viņi paši orientējas interneta līkločos.

 

Projekta „E-Vidzeme” vadītāja Ina Miķelsone: „Cēsu rajons ir otrais rajons, kurā skolas un bibliotēkas projekta gaitā ir saņēmušas jaunos pieslēgumus. Cēsu rajons sava kalnainā reljefa dēļ ir liels izaicinājums pieslēgumu ierīkotājiem, bet darbi virzās sekmīgi un jau patlaban lielākajai daļai Cēsu rajona iedzīvotāju ir iespēja pārliecināties par šī pakalpojuma augsto kvalitāti.”

 

Cēsu rajonā „E-Vidzemes” projekta gaitā pieslēgumi internetam tiek veidoti 24 rajona izglītības iestādēs un 17 publiskajās bibliotēkās. Naudas izteiksmē Cēsu rajons no projekta „E-Vidzeme” visā tā gaitā iegūs vairāk nekā 153 000 latu lielas investīcijas. Šo summu veido interneta pieslēgumu izveidošanas izdevumi, pieslēgumu abonēšanas izdevumu apmaksa līdz projekta beigām 2007.gada augustā, datortehnika, kas piegādāta rajona interneta tīkla uzturēšanai un tā darbības nodrošināšanai, rajona padomes informāciju tehnoloģiju speciālista Jāņa Kazaiņa un Cēsu domes Informāciju tehnoloģiju nodaļas vadītāja Ginta Gāršas apmācība un apmācību noorganizēšana  gandrīz 50 pedagogiem un pašvaldību darbiniekiem Eiropas datorprasmju sertifikāta iegūšanai.

 

Par projekta naudu nākamgad pedagogi arī apgūs īpaši viņiem izstrādātu kursu par moderno tehnoloģiju izmantošanu mācību procesā.

 

Īsi par projektu:

Projekts „E-Vidzeme” iekļauts Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētajā Nacionālajā programmā „Elektroniskās pārvaldes infrastruktūras bāzes attīstība un pilnveidošana”. Tā gaitā Vidzemē tiks izveidoti no jauna vai uzlaboti esošie interneta pieslēgumi vairāk nekā 200 skolās un publiskajās bibliotēkās. Projekta kopējais finansējums ir 830 698 lati, ko veido Eiropas Reģionālās attīstības fonda, valsts un pašvaldību finansējums. Projekta mērķis – nodrošināt līdzvērtīgu un kvalitatīvu iedzīvotāju un skolēnu piekļuvi interneta resursiem. Galvenā uzmanība projektā vērsta uz mazo lauku pašvaldību un no lielajiem centriem attālāk esošo apdzīvoto vietu apgādāšanai ar piekļuvi internetam. Īpašs šajā projektā ir tas, ka skolu un bibliotēku uzturētājām – pašvaldībām – projekta laikā nav jārūpējas par „E-Vidzemes” pieslēgumu abonēšanas maksu, jo to sedz no projekta līdzekļiem. Jāuzsver, ka šis ir vienīgais tik liela mēroga Eiropas Savienības struktūrfondu finansēts projekts informāciju tehnoloģiju jomā, kas tiek īstenots vienā reģionā – Vidzemē.

 

“E-Vidzeme” turpina citos Vidzemes attīstības aģentūras jau īstenotajos projektos sākto informācijas sabiedrības veidošanu, lai modernās tehnoloģijas un pieslēgums internetam nebūtu tikai rajonu centru un lielāko pašvaldību privilēģija, bet arī attālākajās reģiona teritorijās būtu pieejamas gan resursi, gan zināšanas tā izmantošanai.

 

Vari vairāk—tāds ir Vidzemes attīstības aģentūras uzmundrinājums tiem, kas vēl tikai sāks iepazīt jaunās tehnoloģijas un strādāt ar internetu. Vari vairāk—vairāk uzzināt, vairāk apgūt, vairāk ietaupīt, vairāk sazināties, jo Tev turpmāk būs jauns palīgs un sabiedrotais—internets!

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv