Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 22.februāris   Vārda dienu svin: Ārija, Rigonda, Adrians
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 26.maijs  


Cēsu pilsēta atvērta investīcijām: konkurss tuvojas noslēgumam

Drīz, 2. jūnijā, beigsies interesentu priekšlikumu iesniegšana investīciju  neapsaimniekoto zemes gabalu attīstībai.

 

Cēsis ir viena no senākajām Latvijas pilsētām un vēsturiski veidojusies par Vidzemes centru. Šobrīd pilsēta ar 19 000 iedzīvotāju ir otra lielākā pilsēta Vidzemes plānošanas reģionā. Ģeogrāfiski pilsēta atrodas 87 km attālumā no Rīgas starp diviem nozīmīgiem transporta koridoriem – Rīga - Veclaicene un Inčukalns – Valmiera.

Cēsis ir bagātas ar dabas un kultūrvēsturisko mantojumu. Līdz ar to Cēsu pilsētā raksturīgie uzņēmējdarbības veidi ir vieglā rūpniecība, tūrisms, informāciju tehnoloģijas un dažādu pakalpojumu sniegšana. Arī nākotnē, pamatojoties uz Cēsu pilsētas attīstības plānu, kā prioritārie uzņēmējdarbības virzieni pilsētā ir noteikti tūrisms, kokapstrāde, pārtikas pārstrāde, IT. Šobrīd lielākie Cēsu pilsētas uzņēmumi ir alus darītava, medus ražotne, gaļas izstrādājumu ražotne, maiznīcas, tipogrāfija, dzeramā ūdens ražotne, dārzniecība, dažāda veida tūrisma pakalpojumu sniedzēji, transporta pakalpojumu sniedzēji un uzziņu kontaktu centrs. Cēsu pilsētā uz 1000 iedzīvotājiem ir 30 uzņēmumi, kas ir samērā augsts rādītājs salīdzinot ar vidējo Latvijā. Lai sekmētu ekonomiskās vides un uzņēmējdarbības attīstību pilsētā un piesaistītu investīcijas, Cēsu pilsētas dome ir apzinājusi investīciju teritorijas un piedāvā tās interesentiem. 

Cēsu pilsētā ir vairāki gan pašvaldībai, gan privātpersonām piederoši zemes gabali, kas šobrīd netiek apsaimniekoti. Organizējot šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, Cēsu pilsētas dome ir nolēmusi piesaistīt investorus (fiziskas un juridiskas personas), kam ir interese paplašināt vai uzsākt uzņēmējdarbību tieši Cēsīs. Ir sagatavots informatīvs materiāls par pašvaldībai piederošajiem zemes gabaliem un izsludināts piedāvājums vairākus zemes gabalus investīciju piesaistei. Zemes gabali atrodas pilsētas zonās, kur paredzēta ražošanas, komerciāla un sabiedriska rakstura objektu apbūve un mazstāvu dzīvojamo ēku apbūve.

Līdz ar to Cēsu pilsētas dome aicina visus interesentus iesniegt domē savus investīciju priekšlikumus šo zemes gabalu attīstībai. Attīstības projektu idejas priekšlikumi par katru zemes gabalu jāiesniedz Cēsu pilsētas domē rakstiskā veidā uz ne vairāk kā divām A4 formāta lapām līdz 2006.gada 2.jūnijam. Apraksta daļā nepieciešams norādīt attīstības projekta mērķi, plānoto investīciju apjomu un izpildes termiņu, projekta atbilstību Cēsu pilsētas attīstības un teritorijas plānojumam un citus aspektus, kas noradīti uzaicinājuma pilnajā tekstā.

Cēsu pilsētas domes uzaicinājuma pilns informatīvais materiāls par investīcijām paredzētajiem zemes gabaliem ir pieejams Cēsu pilsētas mājas lapā http://www.cesis.lv/?d=702 sadaļā „Investīciju teritorijas”. Tajā ietilpst vispārīga informācija par zemes gabalu un tā atrašanās vietu, kā arī karte, kas raksturo inženierkomunikāciju pieejamību konkrētam zemes gabalam.

Papildus informāciju var sniegt  Cēsu pilsētas domes Attīstības plānošanas nodaļā, Raunas ielā 4, Cēsīs 300.kabinetā, tel. 4124702.

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv