Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 26.maijs  


Jaunieši „pielaikos” profesijas Cēsu novada pašvaldībā

Projekta „Keep our brains at home 2” ietvaros 27.maijā četri jaunieši no dažādām izglītības iestādēm ēnos Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieku Jāni Rozenbergu, Cēsu novada pašvaldības iepirkumu speciālisti Margitu Karlsbergu, komunālās nodaļas vadītāja vietnieci Lieni Jurģēnu un Administratīvās nodaļas vadītāju Ingu Sirmo.

 

Akcija Cēsu novada pašvaldībā sāksies trešdien, 27.maijā, plkst. 8:30, kur jaunieši pilnu darba dienu ēnos Cēsu novada pašvaldības darbiniekus. Jaunieši ir studenti no dažādām Latvijas izglītības iestādēm – Rīgas Tehniskās universitātes, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas un Cēsu Profesionālās vidusskolas. Par vienu no iemesliem tam, ka viņi vēlas ēnot tieši Cēsu novada pašvaldībā, studenti min to, ka nākotnē, iespējams, vēlētos strādāt šajā iestādē, lai pārstāvētu savas dzimtās pilsētas intereses. Darba dienas laikā studenti tiks iepazīstināti ar pašvaldības darbību, piedalīsies finanšu komitejas sēdē un iepazīsies sīkāk ar sev interesējošo pašvaldības darbinieku ikdienu.

 

Akcijas mērķis ir dot jauniešiem iespēju iepazīties ar potenciālajiem darba devējiem un profesijām Cēsīs, kurās ar augstāko un profesionālo izglītību var strādāt dzimtajā pilsētā, kā arī pārbaudīt savu piemērotību profesijai praksē un iegūt noderīgus kontaktus. Vienlaikus tas ir pamudinājums pēc augstākās izglītības iegūšanas atgriezties, izmantot iespēju iet praksē un vēlāk arī strādāt tieši Cēsīs.

Projekta „Keep our brains at home 2” mērķis ir aktualizēt jauniešu intelektuālā potenciāla aizplūšanu no mazpilsētām un rosināt diskusiju par izglītības, nodarbinātības un migrācijas jautājumiem, kas saistīti ar šo tendenci Cēsu pilsētā, novadā un Vidzemes reģionā, pēc iespējas arī valsts līmenī. Projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas (EK) atbalstu programmas Jaunatne darbībā ietvaros.

          Projekta autors ir biedrība Cēsinieku klubs - domubiedru organizācija, kas apvieno esošos un bijušos cēsniekus – savas dzimtās pilsētas patriotus. Kluba biedri sanāk kopā, lai gūtu pozitīvas emocijas un uzturētu saikni ar Cēsīm, kā arī ģenerē un realizē radošus projektus, lai brīvprātīgi un pašaizliedzīgi palīdzētu Cēsīm kļūt par modernu, attīstītu un atpazīstamu pilsētu Latvijā un Eiropā.

 

Cēsu novada pašvaldība regulāri iesaistās ēnu dienu projektos. Piemēram, otrdien, 25.maijā, pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālisti Ievu Karlsbergu ēnoja Rīgas Ekonomikas augstskolas 1.kursa students Edvards Grasis. Savukārtt Ēnu dienā šī gada februārī vairāki Cēsu skolēni ēnoja Cēsu novada domes priekšsēdētāju Gintu Šķenderu.

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību praktikante

Kristīne Konovalova

Tālrunis 64121677Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv