Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 17.februāris   Vārda dienu svin: Donats, Konstance
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 26.jūnijs  


Efektīvas pārvaldības gada balva 2007 apzinās labākos uzņēmumus, valsts un pašvaldību institūcijas

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) sadarbībā ar Valsts kanceleju (VK), šodien izsludināja pieteikšanos Efektīvas pārvaldības gada balvai 2007. Balvas mērķis ir apzināt labākos efektīvas pārvaldības piemērus, stiprināt publiskā un privātā sektora sadarbību, un apbalvotu produktīvākos līderus - uzņēmumu, pašvaldību un valsts institūciju.

Balva tiks pasniegta trīs kategorijās: valsts pārvaldes institūcijai, pašvaldības institūcijai un uzņēmumam. Pieteikumus balvai iesniedz pārvaldības kvalitātes paaugstināšanas jomā, aprakstot konkrētu labās prakses piemēru konkrēta pakalpojuma/produkta sniegšanas un tā ietekmes uz organizācijas pārvaldības kvalitāti un organizācijas uzstādītajiem mērķiem.

LDDK sadarbībā ar VK ir izveidojusi kompetentu žūriju, kas veiks kvalitatīvu biznesa un publiskās pārvaldības labās prakses piemēru izvērtējumu. Lai valsts un pašvaldību institūciju un uzņēmumu pārstāvji varētu apmainīties ar savstarpējo pieredzi, 2007.gada 1.novembrī VK un LDDK organizēs forumu par biznesa, valsts un pašvaldību institūciju sadarbības iespējām, kurā tiks iekļautas tematiskas sesijas par cilvēkresursu vadību, infrastruktūras pieejamību un partnerības veicināšanu. Foruma noslēgumā tiks apbalvoti Efektīvas pārvaldības gada balvas 2007 laureāti.

LDDK ģenerāldirektore Elīna Egle: „Efektīva pārvaldība ļauj veiksmīgi veidot attiecības ar nozīmīgām mērķauditorijām - patērētājiem, darbiniekiem, akcionāriem u.c. ilgtermiņā, līdz ar to nodrošinot organizācijas dzīvotspēju un iedzīvotāju vajadzību īstenošanu.” Valsts kancelejas direktore Gunta Veismane uzsvēra, ka valsts pārvaldes būtība ir mainījusies – tās uzdevums vairs nav tikai kontrole un uzraudzība, bet iedzīvotāju – valsts pārvaldes klientu - vajadzību apmierināšana.

SIA "Deloitte" Centrāleiropas vadošais tirgus un mārketinga partneris Igors Rodins minēja, ka iepriekš valsts institūcijas domāja kā tērēt piešķirtos līdzekļus, bet šobrīd pasaulē un Eiropas valstu pārvaldība tiek pietuvināta uzņēmējdarbības principiem. Piesardzīgākās prognozes liecina, ka jau 2010. gadā publiskās un privātās partnerības projektu vērtība visā pasaulē pārsniegs 100 miljardus dolāru. Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis vērsa uzmanību, ka publiskās un privātās partnerības ieviešana Latvijā palīdzētu pašvaldību teritorijās ātri realizēt projektus, kas tik ļoti ir nepieciešami iedzīvotājiem. Publiskās un privātās partnerības asociācijas vadītājs Viesturs Tamužs uzsvēra, ka valsts institūcijām ir daudz grūtāk ieviest jebkādas reformas pārvaldības jomā nekā biznesam, kuru stimulē konkurence un pieprasījums.

Īpašo uzdevumu ministre elektroniskās pārvaldes lietās Ina Gudele izteica gandarījumu, par uzsākto iniciatīvu, kas pulcējusi kopā biznesu, valsts sektoru un pašvaldības, lai reāli sāktu darbu pie rekomendācijām sadarbības uzlabošanā, tā kā valsts uzdevums ir ieviest valsts pārvaldes reformu modernizējot sistēmu, balva kalpos par stimulu jau šodien uzslavēt tos, kas veiksmīgi īsteno efektīvas pārvaldības iniciatīvas.

Arvien straujāk sabiedrībā tuvojamies izpratnei, ka uzņēmumu konkurētspēja un iedzīvotāju labklājība nav iespējama bez produktīva darba. Tas ir arī jautājums par to, kā sakārtot procesus, padarīt tos efektīvākus un ātrākus, orientējoties uz rezultātu sasniegšanu, uzsvēra AS „Hansabanka” valdes priekšsēdētājs Māris Avotiņš. Līdz ar to šodien efektīva pārvaldība nav iedomājama arī bez tehnoloģiju izmantošanas. Vienlaikus, neatkarīgi no darbības jomas publiskajā vai privātajā sektorā, ikvienas organizācijas panākumu galvenais virzītājspēks ir un būs cilvēki ar savu uzņēmību, talantu un zināšanām, skaidroja SIA Microsoft Latvia vadītājs Sandis Kolomenskis.

Apzinoties Latvijas izaugsmei tik nozīmīgus izaicinājumus, Valsts kanceleja un Latvijas Darba devēju konfederācija kā nozīmīgu risinājumu redz efektīvas pārvaldības veicināšanu valsts un pašvaldību institūcijās un uzņēmējdarbībā, sekmējot publiskā un privātā sektora sadarbību, kas izmanīs pasauli tuvākajos desmit gados.

Līdz 2007.gada 5.septembrim plkst. 16.00 LDDK birojā Rīgā, Vīlandes ielā 12-1, LV 1010 pieteikumus var iesniegt vai sūtīt pa pastu, kas sagatavots atbilstoši nolikumam un kritērijiem.

Sīkāka informācija par balvu un biznesa forumu pieejama www.lddk.lv, www.mk.gov.lv un sadarbības partneru mājas lapās.

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv