Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.jūlijs   Vārda dienu svin: Antra, Adele, Ada
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 26.jūnijs  


Jaunieši mācās uzņemties vadību

   Projektā "Take the Lead" 25 jaunieši no Cēsīm, Jāņmuižas, Raunas, Priekuļiem, Raiskuma un Straupes iegūst zināšanas par brīvprātīgo darbu, pilsonisko sabiedrību, projektu vadību un līderību.

   Projektu izstrādājuši divi jaunieši no neformālās grupas „Didzis” – projekta vadītājs Didzis Kozlovskis un bijusī Jauniešu domes priekšsēdētāja Kristīne Mihaļova. Projekts saņēmis atbalstu no programmas "Jaunatne".

   K. Mihaļova skaidro, ka projekts bijis nepieciešams, lai jaunieši apgūtu vadības iemaņas, veicinātu to, ka jaunieši iesaistās dažādās sabiedriskās aktivitātēs: „Jau notikuši pieci semināri, vēl plānoti divi. Tajos tiek diskutēts par dažādiem jautājumiem, sākot no tā, kas vispār ir jauniešu iniciatīva un kādēļ tā nepieciešama, līdz praktiskām iemaņām projektu vadībā.

   Notikušas ir arī diskusijas ar uzņēmējiem Tas ir būtiski, lai veidotos sadarbības tīkls, lai jauniešiem tiktu lauzti dažādi stereotipi, piemēram, par to, kādas ir oficiālās iestādes."

   Jauniešu veikums ir arī sestdien „Uplandos” rīkotās sporta spēles jauniešiem, pašvaldības darbiniekiem un uzņēmējiem. K. Mihaļova norāda: „Liels paldies jāsaka SIA „Kom – Auto” par atbalstu sacensību organizēšanā.”

   K. Mihaļova uzskata, ka līdz šim projekta lielākais sasniegums ir pašu jauniešu izstrādātais projekts „Gravitācijas likums”. Viens no aktīvajiem jauniešiem Jānis Vīksna stāsta, ka projekts rakstīts, lai īstenotu jau sen loloto ideju – speciālas konstrukcijas izveidi skeitparkā. Projektu jaunieši iesniedza pilsētas domes organizētajā projektu konkursā „Idejas īstenojas” un iniciatīva guva atbalstu, kā arī finansējumu.

   Viena no aktivitātēm projektā ir dalība festivāla „Fonofest” organizēšanā un norisē, kur jaunieši varēs praktiski izmantot gūtās zināšanas.

   Projekts “Take the Lead” tiek realizēts ar Eiropas Savienības atbalstu un tā saturs neatspoguļo ES vai Nacionālās aģentūras viedokli, ka ari tās nenes par to nekādu atbildību.

 

Informāciju sagatavoja

Māra MajoreAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv