Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 28.marts   Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 26.jūnijs  


Starptautiskais mākslinieku plenērs „Ar zīmuli pilsētā” sāksies ar plosta braucienu pa Gauju

1.jūlijā ar plostu braucienu pa Gauju sākas starptautiskais mākslinieku plenērs „Ar zīmuli pilsētā”.

 

Plenēra atklāšana, dalībnieku iepazīšanās sākas netradicionāli – ar braucienu plostos pa Gauju. Rīta agrumā plenēra dalībnieki pulcēsies pie Jāņrāmja, lai vairākas stundas mierā, sarunās, izjūtot Gaujas un stāvo klinšu, dabas valdzinājumu gūtu iedvesmu radošiem atklājumiem. Brauciens ir savdabīgs „ceļojums no Igaunijas – no ziemeļiem”, un aicinās dalībniekus baudīt seno kuģošanas ceļu gar mākslinieku Jansonu dzimtas mājām „Siļķēm”, Zvārtas iezi.

 

Brauciens ar plostiem nav nejaušība, jo mākslinieku plenērs noris biedrības „Art Cēsis” ilgtermiņa projekta „Pārcēlājs” ietvaros. „Pārcēlājs” ir pamatots ar jēdziena un mākslas dziļāko būtību, tā ir skatītāja izpratne par mūsdienu pasaules garīgumu, senu un jaunu kultūru mantojumu, visu lietu savstarpējo saistību un mijiedarbību, sava veida „pārcelšanās” domu un izjūtu pasaulē. Mākslinieks ar savā mākslas darbā pausto domu un enerģijas sintēzi ir šī procesa virzītājs - „pārcēlājs”.

 

Plenērā piedalās Latvijas mākslinieki Reinis Liepa, Laima Bikše, Kaspars Podnieks, Vita Merca, Ritums Ivanovs, Maija Baltiņa, Andris Eglītis, Laila Balode, Gatis Šļūka, Ansis Butnors, Kristīne Rozenberga, Reinis un Krista Dzudzilo, Eero un Emma Rass; Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un mākslinieki no Igaunijas - Alberts Gulks, Alars Tulls, Kadri Nikopensius, Edgars Tedresārs, Katre Salu, Gaidi Kesa.

Pēcpusdienu mākslinieki pavadīs savā rezidencē – Miervalda Birzes mājās „Birzes”, bet novakarē ir labprāt pieņēmuši Ungurmuižas saimnieku ielūgumu apmeklēt Mazos opermūzikas svētkus.

 

Māksliniekus Cēsu ielās un apkārtnē pilsētas cēsnieki un viesi varēs sastapt no 2.jūlija, lai jau 7.jūlijā tiktos izstādē un radošajās darbnīcās „ Zīmē Cēsīs”.

 

Plenēru organizē biedrība „Art Cēsis” un tas noris ar Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas atbalstu projekta "Mākslinieki un radošie uzņēmēji reģionālai attīstībai" ietvaros. Plenēra norisi atbalsta Vidzemes plānošanas reģions, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Zvaigzne ABC.

 

Papildus informācija: plenēra koordinatore Inese Ciekure, biedrība „Art Cēsis”, tel. 29225402.

 

Informāciju sagatavoja:

Ilona Asare

Projekta vadītāja

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Tel.64127755, 27878275

Ilona.Asare@cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv