Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 28.marts   Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 26.jūlijs  


30. jūlijā – pareizticīgo dziedājumi Cēsu Sv. Jāņa baznīcā

30. jūlijā plkst. 20:00 Cēsu Sv. Jāņa baznīcā koncertā „Pareizticīgo dziedājumi” uzstāsies visā pasaulē atzīts un pieprasīts koris un diriģents - Valsts akadēmiskais koris „Latvija” un diriģents Māris Sirmais.

Koncerta programmā būs Rodiona Ščedrina (1932) krievu liturģija „Apzīmogotais eņģelis” kas tapa par godu kristietības tūkstošgadei Krievijā. „Var teikt, ka koris „Latvija” piešķīra šim lieldarbam jaunu dzīvību – pēc liturģijas atskaņojuma Rīgas Domā 2009. gada pavasarī opusa autors ar prieku secināja, ka „Latvija” ir viens no labākajiem koriem, ko viņš jelkad dzirdējis. Šai atziņai sekoja uzaicinājums atskaņot „Apzīmogoto eņģeli” Reingavas festivālā un ieskaņot to vācu skaņu ierakstu namā Wergo. CD nāca klajā šopavasar,” raksta Orests Silabriedis Mākslas festivāla „Cēsis 2010” avīzē. „Apzīmogotais eņģelis” (1988) ir viens no slavenākajiem rakstnieka Nikolajs Ļeskova (1831–1895) darbiem, kas stāsta par eņģeli, aizzīmogoto dvēseli, vecticībniekiem, ikonas viltošanu, tilta celšanu un ledus iešanu.

Kopā ar kori „Latviju” Māra Sirmā vadībā muzicēs flautiste Dita Krenberga un Rīgas Doma zēnu kora pārstāvji.

Vēl koncertā skanēs trīs sakrāli dziedājumi - Pāvela Česnokova opuss „Lai mana lūgšana atzīta” (141. psalms, ko dzied vīraka kvēpināšanas laikā), kanoniskā lūgšana „Stiprini, Kungs, ticību” un dziedājumu „Apskaidrotais laupītājs”, kuru kopā ar kori un Māri Sirmo atskaņos šī gada jubilārs, baritons Samsons Izjumovs.

Vairāk informācijas www.cesufestivals.lv.
Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs, Cēsu Tūrisma Informācijas centrā Pils laukumā 9.
Cena: 5-10 Ls.

Informāciju sagatavoja:
Mākslas festivāla „Cēsis 2010”
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Mairita Brice
E-pasts: mairita@indie.lv

Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv