Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 26.augusts  


Pirmdien donoru diena Cēsīs

 

Šā gada 30.augustā no plkst. 10:00 – 13:00 Valsts asinsdonoru centrs (VADC) organizē asins donoru dienu Cēsu pilsētas domē, Cēsīs, Raunas ielā 4.

Šis būs trešais VADC izbraukums uz Cēsīm šajā gadā. 30.martā Cēsīs asinis ziedoja 158 donori, no kuriem 54 ziedojuši pirmo reizi dzīvē, bet 21.jūnijā asinis ziedoja 70 donori, no kuriem 11 asinis ziedoja pirmo reizi dzīvē.

VADC pašlaik īpaši lūdz atsaukties O rēzus pozitīvos un AB rēzus negatīvos asins grupu donorus. VADC atgādina, ka asinis ir derīgas pārliešanai tikai 35 dienas un asins krājumus nepieciešams regulāri papildināt. Asiņu trūkums īpaši jūtams vasarā, kad cilvēki dodas garākās brīvdienās, kā arī palielinās dažādu negadījumu un traumu skaits.

VADC atgādina, ka par donoru var kļūt vecumā no 18 - 65 gadiem. Donora svars nedrīkst būt mazāks par 50 kg, un pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu un smēķēt. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments!

Pēc asins nodošanas donors saņem naudas kompensāciju 3LVL pusdienām, brīvdienu (saglabājot vidējo darba algu) asins došanas dienā un nākamajā dienā, iepriekš to saskaņojot ar darba devēju pēc Darba likuma 74. panta.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valsts asinsdonoru centra

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālr.: 7408878

www.donors.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv