Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 28.marts   Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 26.augusts  


Ieva Radzobe saņem Ata Kronvalda balvu

25.augustā Rīgas pilī Valsts prezidents Valdis Zatlers Cēsu Valsts ģimnāzijas skolotājai Ievai Radzobei un vēl četriem izglītības darbiniekiem par ilggadēju un ievērojamu ieguldījumu talantīgo skolēnu izglītošanā un skolēnu zinātniskās pētniecības darba vadīšanā pasniedza Ata Kronvalda balvu.  

 Cēsu Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Ieva Radzobe pedagoģes darbu uzsāka 1973.gadā un Cēsīs skolēnus māca jau 26 gadus, kopš 1984.gada. I.Radzobes audzēkņi ar augstiem rezultātiem piedalījušies un uzvarējuši Valsts zinātniski pētniecisko darbu konkursos un olimpiādēs.

 „Esam lepni, ka mūsu pedagogu darbs tiek novērtēts un Ieva Radzobe ir starp tiem pieciem Latvijas izglītības darbiniekiem, kas saņem šo nozīmīgo balvu. Cēsīs izglītības kvalitāte vienmēr ir bijusi augstā līmenī un izglītības attīstība visos laikos ir bijusi un būs pašvaldības prioritāte. Cēsis lepojas ar pedagogu un skolēnu panākumiem valsts un pasaules līmeņa olimpiādēs,” pauž Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders.

 

Uzrunājot balvas laureātus, Valsts prezidents uzsvēra: „Man ir gods un privilēģija pasniegt Ata Kronvalda balvas. Zīmīgi, ka divas dienas pēc kārtas Rīgas pilī ir izglītības un zinātnes ministre un skolotāji. Tie ir divi notikumi, kurus es gribu satuvināt – „Iespējamās misijas” kārtējais jaunu skolotāju iesaukums un jūsu pieredzes, brieduma novērtējums. Vakar, kad „Iespējamā misija” uzsāka savu trešo darbības gadu, divi jaunie skolotāji stāstīja savu motivāciju sākt šo darbu. Viņu motivācijas uzrunas bija ļoti iedvesmojošas, jo tajās runa bija par jēgpilnu dzīvi – dzīvi, kuru cilvēks dzīvo sev un jaunajai paaudzei. Caur šo sevis ziedošanu jaunajai paaudzei viņš jūtas laimīgs.

 Es jums to šodien stāstu, jo esmu pārliecināts, ka jūs visi kādreiz sākāt savas skolotāja gaitas tieši ar tādiem pašiem ideāliem, degsmi un pārliecību. Fakts, ka jūs šodien saņemat Ata Kronvalda balvas ir apliecinājums tam, ka jūsu ideāli ir saglabājušies, jūsu degsme ir saglabājusies, jūsu pārliecība par sevi ir saglabājusies. Turklāt jums aiz muguras ir jau daudz kas paveikts un skolēni, kas visu viņu mūžu teiks paldies.”

 

Jau informēts, ka 2009.gadā Cēsu Valsts ģimnāzijas bioloģijas skolotāja Lauma Micāne bija starp tiem  10 izcilajiem Latvijas skolotājiem, kas saņēma Ata Kronvalda balvu.

 

Ata Kronvalda balvas piešķir Ata Kronvalda fonds, kas dibināts 1994.gadā, un tā uzdevumi ir celt zināšanu prestižu Latvijā, stimulēt pedagogu, zinātnieku un citu personu iesaistīšanos Latvijas talantīgāko jauniešu izglītošanā, popularizēt talantīgos skolēnus un to sasniegumus, viņu darba vadītājus un atbalstītājus. Ik gadu Fonds piešķir goda zīmes zinātniekiem, speciālistiem, pedagogiem, arī studentiem. Pretendentus Ata Kronvalda balvai izvirza izglītības iestādes, izglītības pārvaldes, pedagogu kolēģi un citas personas.

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv