Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 29.marts   Vārda dienu svin: Aldonis, Agija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 26.septembris  


Ziņas no Cēsu novada pašvaldības policijas

Šajā rubrikā publicējam Cēsu novada Pašvaldības policijas informāciju par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem.

17.septembris  Dienā pašvaldības policijas ekipāžai jādodas uz Ruckas parku modināt guļošu vīrieti. Pamodināts viņš skaidroja, ka atbraucis no Rīgas, kā izkāpis Cēsu stacijā no vilciena, tā apreibis no mazpilsētas rāmā miera, ka vairs i neatceras kā līdz Ruckas parkam ticis. Kārtības sargi atbrīvoja vīru no miega dieva Hipnossa valgiem, un viņš devās uz staciju, lai atgrieztos pilsētā, kas nekad neguļ.

Pēcpusdienā videonovērošanas dežurants ziņoja, ka Rožu laukumā plūcas trīs pašvaldības policijas pastāvīgie klienti. Viens jau esot gar zemi. Kārtības sargi piesteidzās un pacēla pakritušo, kurš uzreiz paziņoja, ka pretenziju pret pāridarītājiem viņam nav.  – „Redz, teicu es viņiem, ka atbalstu Latvijas Bankas priekšnieka aicinājumu paaugstināt algas valsts uzņēmumu vadītājiem. Ja tie, kas augstu sēž daudz vairāk saņems, ļaudis labāk spēs saskatīt to, ka krīze ir beigusies un valstī iestāsies līksmība.” Savu dialogu ar oponentiem kārtības sargiem detalizēti atstāstīja pakritušais. – „ Bet viņi man pretī - neparko nepaaugstināt, vajag samazināt, lai padzīvo kā mēs! Bet brāļi, saku es viņiem, vien retais ir sasniedzis to apziņas stāvokli, ko mēs, kas ejam pa saules taku brīvi no dienišķo rūpju nastas. Daudzi vēl  mīt neziņā, un viņu cilvēciskais lielums izmērāms cipariņos, kas ierakstīti ienākumu deklarācijā. Būsim humāni un ļausim viņiem ļauties šai ilūzijai! Aicināju es savus oponentus. Bet viņi atkal – ne-par-ko! Tā satraucos es par nabaga valsts uzņēmumu vadītājiem, ka sagriezās galva un pakritu.”  Kārtības sargi valsts uzņēmumu vadītāju lobiju nogādāja viņa apmetnē.

 18.septembris Patrulējot policisti pamanīja kādu sievieti un vīrieti, kas izlīmēja afišas par to, ka būs cirks. Kārtības sargi pieklājīgi aizrādīja, ka Cēsīs nav pieņemts izlīmēt afišas, kur pagadās. Uz ko saņēma atbildi skaidrā angļu valodā, ka viņi, raugi, ieradušies dāvāt cilvēkiem prieku, tāpēc līmē, kur pagadās, lai par cirku zina visi, kas pagadās. Pēc atkārtota aizrādījuma pārītis ar atlikušo līmi un afišām iesēdās par prieka naudu iegādātā automašīnā Mercedes-Benz ar vācu numuriem un aizbrauca. Nu gatavais cirks!

20.septembris Ziņa no Bērzaines rajona – Turku kapos viens pats staigā mazs bērns. Kārtības sargi mazuli brīvsolī nogādāja pie mammas, silti iesakot, tomēr pieskatīt savu atvasi.

Ziņa no Valmieras slimnīcas Dzemdību nodaļas. Jaunā māmiņa no Cēsīm aizbēgusi no slimnīcas, atstājot mazuli. Dzīvesvietā Rīgas ielā kārtības sargi sievieti nesastapa, taču uzzināja, ka māmiņa nolēmusi atgriezties slimnīcā pie mazuļa.

Savukārt vakarā, ap desmitiem kāda māmiņa zvanīja kārtības sargiem no Rīgas. Viņa, saproties, ierauta lielpilsētas trauksmainās dzīves virpuli, ka ne ārā tikt. Lai nu policisti izbrauc uz adresi un pārbauda, vai viņas bērns ir mājās un vai mājas darbi izpildīti. Kārtības sargi pieklājīgi painteresējās, ko bērnam pagatavot vakariņās un kādu daiļdarbu palasīt priekšā pirms iemigšanas, un devās uz norādīto adresi. Bērns bija mājās…

Nolikuši bērnu gulēt, policisti devās uz Zirņu ielu, kur kādā namā bija izcēlies satraukums par piedūmojumu kāpņu telpā. Kundzīte gados sākusi gatavot vakara mielastu, bet aizmirsusi, ko sākusi un devusies gulēt, atstājot katliņu uz degošas plīts. Kad piedūmotajā dzīvoklī iekļuva kārtības sargi, lazanju ar bešamela mērci vairs nebija ēdama, taču kundzīte žirgta solījās pagatavot vēl un uzaicināt uz vakariņām arī policistus.  

22.septembris.  Rīta pusē jāsteidz uz Festivāla ielu, kur vadītājs pamatīgā reibumā nenovaldīja auto. Tas apgāzās un uzkrita trim zēniem, kas brauca ar riteņiem un skrituļslidām pa ietvi.  Zēni operatīvi nogādāti mediķu aprūpē, autovadītājs apcietināts, ierosināta krimināllieta.

Ziņa no kāda Lenču ielas nama. Kāpņu telpā kāds staigā un bļaustās. Kārtības sargi izmeklējās pa visām kāpņu telpām, taču nevienu staigātāju un bļāvēju nesastapa. Iegāja pie tur pat dzīvojošā ļoti pastāvīgā klienta, bet tas harmoniski smaidīdams sēdēja savā viņnedēļ pēc fen šui iekārtotajā istabiņā un kārtības sargus sagaidīja ar vārdiem – „ tas, kurš nav uzveicis bļāvēju sevī, mīt bailēs. Tas kurš uzveicis bailes, mīt harmonijā, ko nespēj traucēt pat bļaujošu ziloņu bari.” Policisti pieklājīgi atvadījās un devās uz nākošo izsaukumu, pārdomājot šo ļoti pastāvīgā klienta sentenci.

Četros naktī videonovērošanas dežurants pamanīja, ka Maija parkā vīrietis nogrūž zemē sievieti. Kārtības sargi notikuma vietā noskaidroja, ka pāris vecumā, kad pensiju līmeņiem ir nozīme, bija aktīvi atpūtušies Šeik bārā, bet, mājup ejot, iedegušies strīdā. Sieviete centusies iepazīstināt vīrieti ar gurnu kustībām, kas raksturīgas Hārlemas šeikam, kam sākotne meklējama seno Etiopiešu dejā Eskista. Taču vīrietis šādu skatu nav spējis izturēt, norādījis sievietei, ka nekāda Šakira viņa vis nav un vardarbīgi pārtraucis priekšnesumu. Kārtības sargi nogādāja sievieti mājās ar busiņu, bet vīrietis no transporta pakalpojumiem atteicās un, dungojot Šakiras hitu Waka waka, viegli piedejodams, devās mājās patstāvīgi.

23.septembris. Vakarā policistiem bija jādodas uz Vaives pagastu, kur kādā mājā piedzērusies meita un viņas draugs līdzvērtīgā kondīcijā, draudēja pārējiem nama iedzīvotājiem ar nāvi. Kad ieradās kārtības sargi, draudīgais pārītis rāmi gulēja un gatavojās nākošā rīta nāvīgām paģirām.

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālists

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv