Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 26.oktobris  


31.oktobrī DZIETU koncertprogramma „Rudens dzīves ritums”

31.oktobrī plkst.15:00 Cēsu Izstāžu namā tautas vērtes kopas "Dzieti"  koncertprogrammu "Dzīves rudens ritums".

 

Folkloras kopa „Dzieti” (vadītāja Dace Balode) 2011.gada pavasarī atzīmēs 30 gadu pastāvēšanas jubileju. Nosaukums “Dzieti“ pieņemts 1990.gadā, konsultējoties ar valodnieci Valiju Dambi. Vārds “dzieti“ nozīmē “jaunie dzinumi“, “atvases“, tā jēga ietver uzziedēšanu, rašanos, izcelšanos un labi sabalsojas ar vārdu “dziedāt“. Kā uzsver folkloras kopas vadītāja Dace Balode, „Dzieti” ir veiksmīgi atraduši un ieņēmuši savu vietu starp daudziem Cēsu koru un tautas deju kolektīviem. Folkloras kopas „Dzieti” repertuārs ir daudzveidīgs, sākot no dančiem, rotaļām, dziesmām, līdz pat teatralizētiem pasaku uzvedumiem un rituāliem. „Mēs vienmēr esam mainības meklējuma stāvoklī,” folkloras kopas pastāvēšanas un veiksmes moto raksturo Dace Balode.

 

Koncerprogramma „Dzīves rudens ritums” paredzēta kā laiks kad tiek izvērtēts padarītais darbs gada garumā, izvētītas domas un piepildīti jauni atziņu krājumi. Folkloras kopa „Dzieti” dziedās un spēlēs dziesmas, minēs kopā ar skatītājiem mīklas, pieminēs veļus. Kādu jautrāku dzirksti vakarēšanai ar nebēdnīgākām rīmēm piešķils rotkalis Daumants Kalniņš.

 

„Pagājusi saulainā vasara, kas audzēja un briedināja augļus, saknes. Arī cilvēki ar savu darbību un labajām domām līdzējuši bagātīgajai ražai laukos, tīrumos un mežos. Pienācis laiks zemes un cilvēku aktivitātes nelielai atpūtai, laiks, kad attīstīt savu prātu un gatavoties nākošajam gadam. Rudens – tas ir Veļu laiks, kāzu laiks, ražas novākšanas laiks, vakarēšanas un amatniecības laiks, kad sievas un vīri sēž un ada, auž, tamborē, ceļo, mezglo, sien, pin. Liks kad min mīklas, pārrunā tradīcijas, iet ķekatās, filosofē, kā arī dod padomus bērniem un mazbērniem par darba veikšanu un pasaules materiālo un garīgo uzbūvi. Tas ir laiks, kad jebkuram cilvēkam sevi garīgi pilnveidot un mācīties, vaidot saskaņu savā ģimenē un sabiedrībā, ieklausīties savās sajūtās un attīstīt optimistisko domāšanu,” par rudens ritumu filozofiskas pārdomas raisa Dace Balode.

 

Ieejas maksa uz pasākumu: Ls 1, - ; 0,50 – (skolēniem, studentiem, pensionāriem)
Biļetes var iegādāties pirms pasākuma norises vietā.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.28342115; 28318318

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv