Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 28.marts   Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 26.oktobris  


Cēsu tūrisma speciāliste EDEN konferencē Briselē

Š.g. 23. oktobrī Briselē norisinājās  „European Destinations of Excellence” (Eiropas izcilākie tūrisma galamērķi, EDEN) konference, kur Cēsis pārstāvēja tūrisma speciāliste Līga Krieviņa no Cēsu Tūrisma attīstības un informācijas centra. Konferences apmeklējuma mērķis bija  uzzināt par aktuālo projekta EDEN ietvaros un izvērtēt ko Cēsis iegūtu, ja kļūtu par EDEN tīkla oficiālo biedru.

 
Tas ir projekts, kas visā Eiropas Savienībā veicina ilgtspējīga tūrisma attīstības modeļus. Konkursa ietvaros, atlasot galamērķus, EDEN veiksmīgi panāk cerēto — vērš uzmanību uz Eiropas tūrisma galamērķu vērtībām, daudzveidību un kopīgām iezīmēm. Tas vairo jauno Eiropas tūrisma galamērķu atpazīstamību, dod iespēju paraugprakses apmaiņai visā Eiropā un veicina tīklošanu godalgoto galamērķu vidū.

 

Šis ir pirmais gads, kad uz galveno konferenci tika uzaicināti dalībnieki, kas nav uzvarētāji. Atgādināsim, ka 2011. gadā apbalvojumam tika izvirzīti tie galamērķi, kur vietējas nozīmes kultūrvēsturiskas vietas tika atjaunotas un pārvērstas par tūrisma objektiem, lai kļūtu par katalizatoriem plašākas teritorijas atjaunošanai. Cēsis ieguva 5.vietu ar projektu "Tūkstots vēstures pēdu Cēsīs" (http://vimeo.com/31018239).

 

„Ir vērtīgi būt iesaistītiem šāda veida starptautiskā projektā, jo tas, protams, spēcīgi veicina iesaistīto Eiropas tūrisma galamērķu atpazīstamību plašākā mērogā, arī Cēsu pilsētas,” atzīst Cēsu Tūrisma attīstības informācijas centra galvenā tūrisma speciāliste Līga Krieviņa un dalās iespaidos par to kas iegūst konferencē. „Konferences laikā bija ļoti noderīgas prezentācijas gan par to kā, piedāvājot tūrisma pakalpojumus, veicināt ilgtspējīgu tūrismu (piemēram, www.greentraveller.co.uk), gan kā uzlabot apkalpošanas kvalitāti,  gan veiksmīgāk popularizēt un attīstīt galamērķi ar reāliem piemēriem no EDEN galamērķu pārstāvjiem. Pozitīvi, ka bija iespēja  iepazīt citus konferences dalībniekus, apmainīties kontaktiem un idejām par iespējamu sadarbību nākotnē. Diemžēl pagaidām nav pieejami statistikas dati, kas ļautu rast priekšstatu par projekta attīstības un atpazīstamības gaitu, kā arī, lai spētu novērtēt to, ja mēs iestājamies šajā projektā kā pilntiesīgi biedri, maksājot ikgadēju biedra naudu, ko iegūsim tieši mūsu galamērķim. Ļoti intensīvi gan pašiem jāiesaistās projektā, jāmeklē sadarbības partneri, galamērķa veicināšanas iespējas caur šo projektu, jo tā vairāk ir kā atbalsta platforma”.

 

Ar EDEN projektu tuvāk var iepazīties apmeklējot oficiālo lapu www.edenineurope.eu

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 64127636;28342115

e- pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv