Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

















Top.LV

Latvijas Reitingi







2012.gada 26.oktobris  


Cēsu muzeja speciālists konferencē Madonā

Cēsu muzeja speciālists Tālis Vigo Pumpuriņš konferencē Madonā lasa referātu par Liepājas un Cēsu fotogrāfijas celmlauzi Gustavu Cīmenu.

 

 23.oktobrī Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejā notika fotogrāfa Alfrēda Grāvera (1877 – 1954) 135. dzimšanas dienai veltītie lasījumi „Fotogrāfija kā laika (vēstures) liecinājums”. Lubānietis fotogrāfs A. Grāvers pusgadsimtu iemūžinājis Lubānas un apkārtnes iedzīvotājus un notikumus. Šajā konferencē Cēsu Vēstures un mākslas muzeja galvenais speciālists Dr. hist. Tālis Vigo Pumpuriņš nolasīja referātu „Gustavs Cīmens (G.Ziemens, 1815 – 1876) -fotogrāfijas celmlauzis Liepājā un Cēsīs”.

 

G.Cīmens, kurš dzimis Marienburgā (Prūsijā), XIX gs 50-to gadu vidū atvēra fotodarbnīcu Liepājā. Diemžēl šī viņa darbības perioda fotogrāfijas līdz šim nav izdevies atrast.

 

„Ir ziņas, ka ar 1862. gadu G. Cīmens un viņa ģimene saistīta ar Cēsīm. Cēsīs viņš ar fotogrāfiju nodarbojās līdz pat savai nāvei. No Cēsu perioda ir saglabājušies ne tikai cēsnieku un apkārtnes ļaužu portreti, bet apzināti arī ap 20 pilsētas un novada skati. Tie ir agrīnākie Cēsu fotouzņēmumi. Pateicoties Cīmenam, Cēsis šai laikā aiz Rīgas ir visvairāk fotogrāfiski iemūžinātā pilsēta Latvijā. Ar 1872. gada 10.(22.) maija viesuļvētras Vidzemē postījumu fotogrāfijām Cīmens arī iegājis fotogrāfijas vēsturē kā pirmais dabas katastrofu fotogrāfs Baltijā.” Cēsu Vēstures un mākslas muzeja galvenais speciālists Dr. hist. Tālis Vigo Pumpuriņš.

 

Foto: Latvijas foto vēstures vecmeistars Pēteris Korsaks (no labās puses) un Cēsu fotogrāfijas vēstures pētnieks Tālis Pumpuriņš, Madonā Alfrēda Grāvera lasījumos. (Annas Kuzinas foto)

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 64127636;28342115

e- pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

       



Atpakaļ...



     Aktualitātes

     Pasākumi




     Ziņu arhīvs
 




















© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv