Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 29.marts   Vārda dienu svin: Aldonis, Agija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 26.oktobris  


Cēsu muzejā jauna muzejpedagoģiskā programma „Riekstu kalna arheologs”

Pateicoties Nīderlandes fonda KNHM un Cēsu novada pašvaldības izsludinātā projektu konkursa „Sabiedrība ar dvēseli” atbalstam Cēsu Vēstures un mākslas muzejā tapusi jauna muzejpedagoģiskā programma „Riekstu kalna arheologs.” 

 

Nodarbības mērķis ir rosināt interesi un padziļināt zināšanas par Cēsu novada seno laiku vēsturi un vienu no vēstures apakšzinātnēm – arheoloģiju, tās ieguldījumu vēstures zinātnē un cilvēces kultūrvēsturiskā mantojuma pētniecībā.

 

Cēsu vecpilsēta ir viena no visvairāk arheoloģiski pētītajām pilsētām Latvijā. Izrakumos atrastās senlietas glabājas Cēsu muzeja krājumā. Lai tās kļūtu pieejamākas muzeja apmeklētājam, radās doma veidot programmu, kurā tās dalībnieki paši var sajust un pētīt senlietas, kas atrastas Cēsu Riekstu kalnā. Oriģinālās senlietas var aplūkot muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā, bet improvizētajā Riekstu kalna izrakumu laukumā apmeklētājs strādā ar senlietu atdarinājumiem. Senlietas bronzā atdarināja Daumants Kalniņš, metālā – Aleksandrs Kornets- Movzešs, ar padomiem un arheologa darba noslēpumiem dalījās arheologi Anda Vilka un Oskars Ušpelis.

 

Programmas mērķauditorija ir 6.-9. klašu skolēni, bet pirmā – prezentācijas nodarbība notika Cēsu un tuvāko kaimiņnovadu vēstures un kulturoloģijas skolotājiem. Jāatzīst, ka skolotāji improvizētajā Riekstu kalna arheoloģisko izrakumu laukumā strādāja ar lielu pietāti un atbildības sajūtu un, pats galvenais - ar lielu interesi. Atrastās senlietas ( to kopijas) tika akurāti dokumentētas. Atradumi bija dažādi – saimniecībā noderīgas lietas, piemēram, adatu kārbiņa, kas raksturīga lībiešu senlietu materiālā, gan šķēpu un bultu gali, protams, arī senās aproces, kā arī dzīvnieku kauli, viss kā īstos arheoloģiskajos izrakumos.

Attēlā projekta prezentācija Cēsu novada pedagogiem(foto I.Bērziņa)

 

Informāciju sagatavoja:
Evita Muceniece

Cēsu Vēstures un mākslas muzeja muzejpedagogs
e-pasts: evita.muceniece@cesis.lv
www.muzejs.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv