Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 26.oktobris  


26.10.- 02.12.Izstāde mākslas vēsturniekam Kārlim Baumanim

Izstāžu namā apskatāma izstāde-Kārlis Baumanis(1916-2011)pedagogs, tēlnieks, mākslas vēsturnieks.

 

Izstāde-veltījums meistaram no audzēkņiem arhitektiem un māksliniekiem: Ivara Bumbiera, Oļģerta Kraukļa, Ilgoņa Stukmaņa, Edvīna Vecumnieka.

 

Kārlis Baumanis bija tēlnieks, grafiķis, gleznotājs, mākslas vēsturnieks un izcils pedagogs. Tā var raksturot Kārļa Baumaņa darbības veidu un veikumu galvenos virzienus. Viņš pieder latviešu mākslas un kultūras cienījamo personību lokam. Kārlis Baumanis dzimis Raunā, amatnieka ģimenē, un tā nu ir noticis, ka savu novadnieku izstādē pieminam un cildinām pirmo reizi, pateicoties  viņa  talantīgajiem audzēkņiem arhitektiem un māksliniekiem, jo  no 1945. gada meistars bija zīmēšanas un tēlniecības disciplīnu pedagogs  tolaik, Polittehniskā institūta arhitektūras fakultātē.

 

Izstāde Cēsu Izstāžu namā(Pils laukums 3) apskatāma no 26.oktobra līdz 2.decembrim.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv