Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.jūlijs   Vārda dienu svin: Anrijs, Arkādijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 26.novembris  


Cēsīs daudzpusīgas vides projektu aktivitātes

Šogad Cēsu pilsētā ar Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) atbalstu tiek realizēti četri projekti vides jomā ar kopējo finansējumu 69 966 LVL.

Projekta "Pirtsupītes rehabilitācija, ūdens kvalitātes un bioloģiskās daudzveidības uzlabošana" rezultātā tiks sakopta daļa Pirtsupītes teritorijas. Talku laikā jūnijā izvākts liela apjoms nelegāli izmesto atkritumu Pirtsupītes posmā no Gaujas ielas līdz Šķūņu ielai, kas aizvesti uz poligonu. Lai izkoptu Pirtsupītes ainavu, pakāpeniski tiek izzāģēti krūmi, kas ir atkritumu uzkrāšanās vietu veicinātāji. Speciālisti apzinājuši arī kanalizācijas ūdeņu piesārņojuma avotus un piesārņojuma likvidēšana tiks veikta individuāli sadarbojoties Cēsu pilsētas domei ar pieguļošo teritoriju īpašniekiem. Pašlaik tiek veikta upītē ietekošo ūdensobjektu caurteku rekonstrukcija. Pirtsupīte nākotnē jāatjauno senākajā veidolā, lai tās krasti kļūtu par pievilcīgu atpūtas vietu nevis cūkmeniem, bet cēsniekiem, kuri ciena dabu. Projekta kopējās izmaksas veido 6700 LVL, no kuriem 5000 LVL ir finansēti no LVAF līdzekļiem. 

Projektam "Vides izglītojošo pasākumu komplekss Cēsīs” bija plašs aktivitāšu apjoms. Pilsētas iedzīvotāji tika aktīvi informēti par projekta aktivitātēm tā norises laikā, no jūlija līdz oktobra vidum. Izglītošanas vides jomā ir nepieciešama nepārtraukti, jo strauji attīstās tehnoloģijas, mainās pielietotie materiāli un tiek ieviestas arvien jaunas tradīcijas. Projekta realizēšanas laikā - Eiropas Mobilitātes nedēļā - tika veikta arī iedzīvotāju zināšanu līmeņa pārbaude, izsludinot viktorīnu Cēsu rajona laikrakstā „Druva” par satiksmes intensitātes, piesārņojuma un veselības jautājumiem. Atsaucība nebija liela, kā arī nebija nevienas pareizas atbildes. Tas liecina, ka iedzīvotājiem trūkst informācijas un zināšanu par tēmām, kas saistītas ar satiksmes drošību, veselību un piesārņojumu. Lai vairotu informētības līmeni par iepriekš minētajām tēmām, Cēsu rajona Centrālā bibliotēka projekta realizēšanas laikā iegādājās jaunāko literatūru par vides jautājumiem, kura pieejama visiem interesentiem. Iedzīvotāju izglītojošās aktivitātes tika realizētas 3484 LVL apjomā, no kuriem 2734 LVL ir LVAF līdzfinansējums.  

Šobrīd notiek arī projekta "Lietus kanalizācijas sistēmas attīstības pilnveidošana Cēsīs, veicot detalizētu izpēti, inventarizāciju un datu digitalizāciju" realizācija. Pašlaik divos Cēsu pilsētas apgabalos tiek veikta grāvju un citu virsūdens noteču inventarizācija. Rezultātā tiks iegūta pilnīga, digitalizētu informācija par lietusūdens ceļu, kas palīdzēs novērst ielu un īpašumu applūšanu, piegulošo teritoriju pārpurvošanos un plānot lietusūdens sistēmu trasējumu jaunas būvniecības gadījumos. Projekta kopējās izmaksas ir 33250 LVL, no kurām 15000LVL ir LVAF Iīdzfinansējums.

Projekta „Biotopu aizsardzības pasākumi Gaujasmalas dabas takās Cēsu pilsētā” rezultātā ir veikta Cīrulīšu dabas taku tiltiņu un taciņu rekonstrukcija. 2008. gada pavasarī, tūrisma sezonas sākumā, takas tiks papildinātas ar jaunām atkritumu urnām. Tūristi un dabas mīļotāji jau šobrīd var nokāpt pie Dzidravota un paspoguļoties – projekta realizācijas laikā taka ir uzstādīti pakāpieni vieglākai piekļūšanai pie avota. Pašlaik izstrādes procesā ir tehniskais projekts koka kājnieku tilta rekonstrukcijai Gaujas ielā 88. Projekta kopējās izmaksas veido 26532 LVL, no kurām 22532 LVL ir LVAF līdz finansējums.

Informāciju sagatavoja:

Inta Ādamsone

Cēsu pilsētas domes

Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja vietniece.,

speciāliste vides politikas jautājumos

tel. 64161818;

mob.29478660

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv