Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.aprīlis   Vārda dienu svin: Anita, Anitra, Zīle
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 26.novembris  


2.decembrī Cēsu pilī senās mūzikas ansambļa „Gaurata Gaura” koncerts

2.decembrī plkst. 16:00 Jaunās pils Velvju zālē senās mūzikas ansambļa „Gaurata Gaura” koncerts, kurā skanēs skaņdarbi no diviem nozīmīgiem viduslaiku mūzikas krājumiem: Cantigas de Santa Maria un Llibre Vermell de Montserrat. Koncerts ir veltījums Cēsu ordeņpils pētniecei, arheoloģei Dr.hist.h.c. Zigrīdai Apalai par Latvijas Valsts apbalvojuma Triju Zvaigžņu ordeņa saņemšanu.

 

Mūzikas krājumi: Cantigas de Santa Maria un Llibre Vermell de Montserrat, spilgti raksturo viduslaikos spēcīgi dominējošo Dievmātes kultu. Jaunava Marija tika uzskatīta par visu cilvēku patvērumu, žēlotāju, sargātāju un vidutāju starp cilvēci un Dievu. No ciema uz ciemu, no pilsētas uz pilsētu klīda neskaitāmi stāsti par Marijas brīnumaino parādīšanos un viņas paveiktajiem brīnumdarbiem.

 

„Gaurata Gaura meklē, un arī atrod mazāk dzirdētu tā laika mūziku, un nav īpašu centienu mēģināt panākt iedomātu autentisku skanējumu, kas diez vai vispār ir iespējams. Pētām sev tīkamo "seno mūziku", izgatavojam savas versijas senos attēlos un ciļņos redzamiem mūzikas instrumentiem,” par ansambli stāsta tās dalībnieks Raitis Jelevičs.  

 

Ansambļa „Gaurata Gaura” sastāvā muzicē Māra Āboliņa (blokflautas, balss),

Aiga Sprindža (cimbala, balss), Līga Jeleviča (viduslaiku vijole, balss), Raitis Jelevičs (lauta, citole, perkusijas).

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv