Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 27.janvāris  


„Sapņu lauvas un citi” iemājo Cēsu Izstāžu namā

28. janvārī Cēsu Izstāžu namā tiks atklāts vērienīgs notikums – unikāla Latvijas keramikas un porcelāna meistara Pētera Martinsona 80 gadu jubilejas izstāde „Sapņu lauvas un citi”. Ekspozīcijā iekļauti zīmējumi, keramikas un porcelāna darbi, kā arī video un foto materiāli par mākslinieka personību.

 

„Mākslinieka Pētera Martinsona māksla un personība ir ne vien Latvijas, bet arī pasaules mākslas aprites daļa, viņš ir viens no pasaulē vislabāk zināmajiem Latvijas mūsdienu māksliniekiem,” informē Nata Livonska, Cēsu Izstāžu nama vadītāja. Viņa uzsver: „Mums ir liels gods, ka mākslinieks savu jubilejas izstādi rīko tieši Cēsīs.”

 

Izstādē būs aplūkojami svarīgākie Pētera Martinsona radošā veikuma darbi. Ar Triju Zvaigžņu ordeni apbalvotajam māksliniekam un Latvijas Mākslas akadēmijas profesoram ideja par izstādi „Sapņu lauvas un citi” radusies Kamerūnā, kad laika apstākļu dēļ nebija iespējams aplūkot lauvas realitātē. Šobrīd iekārtojot izstādi Cēsīs, mākslinieks stāsta: „Tā kā īstas lauvas Āfrikā neredzēju, tad braucu mājās un taisīju pats savas.” Nu keramikas lauvas un arī vārna izstādes „Sapņu lauvas un citi” ietvaros atceļojušas uz Cēsīm, turklāt keramikas meistars sola, ka Izstāžu nama apmeklētājus sagaida pārsteigums, jo „lauvas mēdz kustināt acis, ja tām pieskaras”.

 

Pēteris Martinsons ir Ženēvas Starptautiskās keramikas akadēmijas biedrs, Latvijas  keramiķu skolotājs, mākslinieks ir izcila personība,  Latvijas mākslas un kultūras vēstnieks ārzemēs, viņa darbi atrodas Itālijas, Lietuvas Čehijas, ASV, Beļģijas, Japānas Vācijas , Šveices, Krievijas mākslas darbu kolekcijās.   ''Viņa dzimtā valoda, domāšana ir arhitektūra, bet viņš ir lieliski apguvis materiālu, gan strādādams, gan pētīdams pasaules keramiku savos daudzajos ceļojumos,'' tā raksturo mākslinieku mākslas zinātniece Anda Treija.

 

Izstāde Cēsu Izstāžu namā (Pils laukums 3) aplūkojama līdz 27. februārim.

 
 

Informāciju sagatavoja:

Ance Krieviņa

p/a Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

sabiedrisko attiecību speciāliste

tālr.64121815; 28342115

e – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv