Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.jūlijs   Vārda dienu svin: Alda, Maruta
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 27.aprīlis  


Cēsu pilsētas dome sveic Cēsu pilsētas un rajona iedzīvotājus Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā!

Brīvība jāapliecina darbos

Gints Šķenders Cēsu domes priekšsēdētājs

 

   Maijs iesākas ar svētkiem. Vispirms atzīmēsim darba svētkus, bet 4.maijā Latvijas Republikas Neatkarības pasludināšanas dienu. Frāzi – mēs dzīvojam brīvā valstī, tagad lietojam tik bieži un ierasti, iespējams nepadomājot ko nozīmē dzīvot brīvā valstī? Tas nozīmē to, ka varam izteikt savu vērtējumu un ietekmēt valsts pārvaldes darbu. Parakstu vākšana referendumam par grozījumiem drošības likumā, tam spilgts piemērs. Protams, var vaicāt, cik lietderīgi ir rīkot referendumu par grozījumiem, kas jau ir atcelti, tomēr cilvēku aktivitāte ir apsveicama. Tas ir stingrs brīdinājums politiķiem, ka nedrīkst pieņemt valstij būtiskus lēmumus tos plaši neizdiskutējot sabiedrībā. Domāju, ka tik pat aktīvi iedzīvotāji izteiks savu viedokli par piemērotāko jauno Valsts prezidenta amata kandidātu.

  Sekojot norisēm lielajā politikā, nereti vaicāju – kāpēc tik pat aktīvi, kā, piemēram, par referendumu, mēs nediskutējam par norisēm mūsu pilsētā? Nesen rīkojām sabiedrisko apspriešanu jaunajam detaļplānojumam. Intereses nebija. Var nosaukt vēl virkni pilsētai būtisku jautājumu, kuros gaidījām, bet tā arī nesagaidījām iedzīvotāju viedokli. Pilsētas attīstībai tas noteikti būtu pozitīvs stimuls, ja iedzīvotāji aktīvāk izteiktu savu nostāju, neļaujot vietējiem politiķiem sajusties komfortabli un ieslīgt rutīnā. To vai patiesi esam brīvi apliecina mūsu spēja uzņemties atbildību, būt līdzdalībniekiem norisēs savā valstī, pilsētā.

 25.aprīlī Cēsu bibliotēkā bija skaists notikums, ilggadēja laikraksta Cēsu Vēstis redaktora, pilsētas domes deputāta, rakstnieka un dzejnieka Roberta Janelsīša literārā mantojuma grāmatas „Gaujmalieša pārnākšana” atvēršanas svētki. Ievērojamā cēsnieka dēls Aivars Janelsītis atcerējās pēdējos vārdus ko tēvs viņam teica dzelzceļa malā, pirms izsūtījuma uz Sibīriju . – „Lai kur arī tu nebūtu un ko nedarītu atceries, ka tava dzimtene ir Latvija un dari visu, kas tavos spēkos, Latvijas labā!” Lieliski vārdi un vislabāk apliecināt to, ka dzīvojam brīvā valstī, mēs varam darot visu, kas mūsu spēkos Latvijas labā!”

  Novēlu priecīgus un jaukiem notikumiem bagātus svētkus!

 

  Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv