Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 27.aprīlis  


Turpinās iepirkums Vidzemes mūzikas un kultūras centra rekonstrukcijai


Jau janvārī tika ziņots, ka Cēsu novada dome ir uzsākusi slēgtu iepirkuma procedūru pretendentu atlasei Vidzemes mūzikas un kultūras centra izbūvei, rekonstruējot ēku Cēsīs, Raunas ielā 12. Daudzfunkcionālo centru veidos uz līdzšinējā kultūras nama bāzes, to pilnībā pārbūvējot un paplašinot ar piebūvi. Iepirkuma pirmajā kārtā, kas notika no šī gada 3.februāra līdz 23.februārim, kandidāti tika aicināti iesniegt pieteikumu un dokumentāciju, kas apliecina uzņēmumu atbilstību kvalifikācijas prasībām. Pirmās kārtas piedāvājumus ir iesnieguši pieci uzņēmumi: SIA „UPB”, Konsorcijs „ABA”, SIA „RE&RE”, SIA „Arčers” un SIA „Skonto Būve”. Šobrīd notiek Kandidātu iesniegto dokumentu vērtēšana un tuvākajā laikā tiks pieņemts lēmums, kur apstiprinātie Kandidāti tiks aicināti iesniegt būvniecības darbu finanšu un tehniskos  piedāvājumus.

 

Cēsu Kultūras centra ēkai, kura ir Cēsu pilsētas vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis, ir sena vēsture, tā 1915.gadā tika celta par tautas saziedotiem līdzekļiem kā Viesīgās biedrības nams pēc arhitekta A.Malvesa 1913.gadā tapuša projekta. Nama tālākais liktenis ir bijis sarežģīts – 1917.gada rudenī krievu karaspēks tur ierīkoja kara hospitāli un operāciju zāli. Cēsu kauju laikā namā mitinās vācu karaspēks, kas 1919.gada 22.jūnijā ēku nodedzina, atriebjoties par sakāvi. Nams tika atjaunots 1923.gadā[1] un kopš tā atjaunošanas tajā veikti vien kosmētiskie remonti.

 

Rekonstrukcijas darbi ir iespējami pateicoties Eiropas Savienības līdzfinansētai aktivitātei „Nacionālas un reģionālas nozīmes daudzfunkcionālu centru izveide”, kuras ietvaros apstiprinātais finansējums ir  4 116 210,66LVL, tai skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 3 489 568,48 LVL, valsts budžeta dotācijas apmērs pašvaldībai 184 741,86 LVL. Papildus finansējumu pašvaldība plāno piesaistīt ERAF aktivitātes 3.6.1.1. „Nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centru izaugsmes veicināšana līdzsvarotai valsts attīstībai” ietvaros.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Laine Madelāne

Cēsu novada pašvaldības

Projektu vadītāja[1] Cēsu hronika, 2006.gadsAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv