Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.aprīlis   Vārda dienu svin: Zina, Zinaīda, Helmuts
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 27.aprīlis  


Skatāma Cēsu novada 36.mākslas izstāde

 No 28.aprīļa līdz līdz 18.maijam Cēsu izstāžu namā apskatāma Cēsu novada 36.mākslas izstāde.

 

Izstādē piedalās  45 Cēsu novadā dzimušie un dzīvojošie profesionālie un amatieru mākslinieki. Arī šogad mākslas izstādē būs pārstāvēti dažādi mākslas žanri – glezniecība, tēlniecība, tekstils un keramika. Novada izstāde ir kā atskaites punkts par padarīto gada laikā un savdabīga kultūrvēstures dokumentācija par esošajiem un jaunajiem māksliniekiem.

 

Izstādē apskatāmi Rituma Ivanova, Signes Vanadziņas, Elīzas Vanadziņas, Vitas Mercas, Normunda Laņģa, Kristīnes Rozenbergas un citu autoru darbi.

 

Kā jaunums šī gada izstādē būs Mākslas akadēmijas tēlniecības nodaļas studentu piedalīšanās ar ekspozīcijas „Saulessērdzība” veidošanu.

 

„Kas ir saulesssērdzība? Tas ir tad, kad Tu staigā mēnessērdzīgs arī dienas laikā – plati ieplestām acīm, kautrīgi smaidot un galva Tev pilna ar visfantastiskākajām idejām. Un vēl virs Tevis spīd saule.” Tā savu ekspozīciju raksturo topošie mākslinieki – Gundega Evelone, Agita Šteinberga, Andris Maračkovskis, Simona Larka, Dace Bambīte un Ella Mežule. Caur tēlniecības un eksperimentālu grafiku viņi skatītājiem rādīs citu pasauli, kurā idejas burtiskā nozīmē karājas gaisā un cilvēki līp pie sienām. Melnbaltā līnija izplūdīs ārpus lapas telpā un pārņems to.

  

Tas, ka topošo mākslinieku darbi aizvien biežāk mājvietu atrod Izstāžu namā, ir Cēsu Izstāžu nama vadītājas Natas Livonskas nopelns. ”Jaunajiem māksliniekiem jāļauj augt un veidoties, kamēr procesa gaitā nonāk pie pamatvērtībām,” par atbalstu jaunajiem saka Nata Livonska.

 

Mākslas dienas Cēsīs notiks līdz 22.maijam. Cēsu Mākslas dienas organizē Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs ar Cēsu novada pašvaldības atbalstu. Cēsu Mākslas dienās 2010 piedalās un daudzveidīgu programmu piedāvā franču kafejnīca „Gourmands”, Bērnu un Jauniešu centrs, izstāžu zāle „Vecpilsēta”, Cēsu Mākslas skola, Izstāžu nams, Cēsu fotogrāfi un mākslinieki.

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Reklāmas speciāliste

Tālr. 64122431

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv