Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.jūlijs   Vārda dienu svin: Antra, Adele, Ada
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 27.maijs  


Cēsīs notikusi Nākotnes Pilsētas spēle par Cēsu vecpilsētas attīstību

 

22. un 23.maijā Cēsu Kultūras centrā notika Nākotnes pilsētas spēle (Future City Game), ko rīkoja Britu padome Latvijā sadarbībā ar Cēsu pilsētas domi. Spēlēs mērķis - radīt idejas un rast risinājumus Cēsu vecpilsētas attīstībai lai tā būtu patīkama, radoša un draudzīga dzīves telpa gan cēsniekiem, gan arī piesaistītu tūristu uzmanību.

 

Spēlē piedalījās 25 sabiedriski aktīvi cēsnieki, pārstāvot dažādas profesionālās jomas - vietējie uzņēmēji, kuriem uzņēmējdarbība saistīta ar vecpilsētu, vecpilsētas namu īpašnieki un iedzīvotāji, arhitekti, Cēsu domes darbinieki, tūrisma, vēstures un kultūras speciālisti, Cēsnieku kluba pārstāvji, kā arī Cēsu jaunieši.

 

Komandu dalībnieki apsvēra mūsdienu globālos un vietējos izaicinājumus, izvirzot jaunas idejas Cēsu vecpilsētas attīstībai.

 

Viena no komandām izstrādāja visaptverošu plānu ar vadmotīvu „Atver durvis”, kas paredz vecpilsētas sociālās vides maiņu, kultūrtūrisma un intelektuāli ietilpīgo institūciju stiprināšanu un attīstību. Otra komanda plānoja jaunu tūrisma produktu un beznodokļu zonas izveidi ar mērķi uzlabot Cēsu vecpilsētas sociālo vidi. Divas komandas strādāja pie konkrētu projektu izstrādes, attīstot pasākumus Cēsu vecpilsētā kino jomā un nozīmīgu kultūrvēsturisku notikumu iemūžināšanu akmens mākslas darbos.

 

Pēc komandu dalībnieku domām, ideju tālākai īstenošanai būtu nepieciešams dibināt Cēsu vecpilsētas attīstības biedrību, kurā kopīgu interešu realizācijai sadarbotos gan vecpilsētas namu īpašnieki, iedzīvotāji un uzņēmēji, gan Cēsu pilsētas domes un citu institūciju pārstāvji.

 

Cēsu pilsētas mērs Gints Šķenders uzsvēra: ”Daudzās idejas ļoti noderīgas, jo katrā bija racionālais, par ko vērts domāt. Vecpilsētas attīstības tēma jau ilgstoši ir ne tikai aktuāla, bet arī jūtīga, tāpēc jo lielāks prieks par radošām un realizējamām idejām.”

 

Nākotnes pilsētas spēle jau sekmīgi ir izspēlēta vairākās pilsētās Eiropā un Austrumāzijā. Latvijā pirmās spēles jau notikušas Liepājā un Jelgavā. Ar notikušo spēļu rezultātiem citās pilsētās ir iespējams iepazīties Nākotnes pilsētas spēles mājas lapā http://creativecities.britishcouncil.org/future_city_game, bet par aktivitātēm Latvijā – Britu padomes Latvijā mājas lapā www.britishcouncil.lv.

 

 

Projekts „Radošās pilsētas”

Projekta „Radošās pilsētas” (Creative Cities) iniciators ir Britu padome Latvijā. Projekta mērķis ir atbalstīt aktīvus cilvēkus, kuri izmantojot Britu padomes piedāvātos pasākumus un metodoloģiju, var uzlabot savu pilsētvidi, padarot to radošu, inovatīvu, iedzīvotājiem draudzīgu un ilgtspējīgu.

 

Projekta ietvaros plānots aptvert un iesaistīt pārstāvjus gan no privātā, valsts un NVO sektora - pilsētu plānotājiem, arhitektiem, vietējiem politiķiem, uzņēmējiem, plašsaziņas līdzekļiem, kā arī māksliniekiem. Tādējādi projekta mērķis ir arī vecināt kultūras, radošuma, uzņēmējdarbības un pilsētplānošanas savstarpēju mijiedarbību pilsētas vidē.

 

Britu padome projektu īstenos laikā no 2008.gada līdz 2011.gadam 14 Eiropas valstīs, realizējot trīs projekta aktivitātes: Future City Game, Exploratory Study  un Urban Ideas Bakery.

 

Nākotnes pilsētas spēles mērķi ir radīt daudzpusīgas un inovatīvas idejas radošai un ilgtspējīgai pilsētvides attīstībai, risinot konkrētu pilsētvides problēmu ar interaktīvas spēles palīdzību, kur par spēles objektu var būt gan pilsēta kopumā, gan atsevišķs pilsētas rajons, kvartāls vai iela.

 

Par Britu padomi

 

Britu padome ir starptautiska organizācija, kuras mērķis ir veidot ilgtermiņa partnerattiecības starp cilvēkiem un organizācijām Latvijā, Lielbritānijā un citās Eiropas valstīs. Galvenās Britu padomes darbības jomas ir radošas un atbildīgas sabiedrības veidošana, izglītības iespēju paplašināšana un iemaņu attīstīšana, starpkultūru dialoga veicināšana Eiropā, kā arī kultūras, zinātnes un mākslas sadarbības veicināšana starp Latviju un Lielbritāniju, kā arī citām pasaules valstīm.

 

Britu padome darbību Latvijā uzsāka 1992.gadā ar mērķi sniegt būtisku ieguldījumu Latvijas ilglaicīgā un ilgspējīgā attīstībā un veicināt Lielbritānijas un Latvijas abpusējo sadarbību Latvijai aktuālajās sfērās – izglītībā, angļu valodas apmācībā, mākslā, zinātnē, radošajās industrijās, sabiedrības integrācijā un sociālajā sfērā.

 

Informācijas resursi Internetā:

·         Projekts „Creative Cities”: http://creativecities.britishcouncil.org

·         „Future City Game” spēles mājas lapa: http://www.britishcouncil.org/futurecitygame

·         Britu padome Latvijā: www.britishcouncil.lv 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra

Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Tālr.: 64122431;

Mob.tālr.: 29293195

E-pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.kulturcentrs.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv