Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 27.maijs  


13.jūnijā Andra Daņiļenko jubilejas koncerts Cēsīs

Andra Daņiļenko samtainais baritons skanēs 13.jūnijā plkst. 18.00 viņa jubilejas koncertā Cēsu Kultūras centrā . Koncertā piedalās Mirage Jazz Orchestra , kā arī personības, kas dziedātāja karjerā bijušas īpašas - Žoržs Siksna, Rita Trence, Alnis Zaķis.

"50 gadi ir zināms atskaites punkts. Un ir laiks apliecināt, ka varu, ka esmu, ka dziedu. Latviešu estrādes mūzikas vēsturē esmu ietrāpījis tādā laika periodā, par kuru vēl nesaka - leģendārais un citādiem nopelniem bagātais, un jau nesaka - jauns un daudzsološs. Šobrīd esmu pa vidu."

"Bez šiem cilvēkiem mūsu estrāde nav iedomājama. Viņu profesionalitāte joprojām apskaužama. Ievērojāt, ka dalībnieku vidū ir tikai viena sieviete - Rita? Jā, ar viņu esmu bieži dziedājis duetā. Bet Rita ir arī pierādījums kādam nerakstītam estrādnieku likumam - katrā koncertā brunčiem uz skatuves jābūt!" smej Andris Daņiļenko.

Latvijas Konservatorijas absolvents, kura balss kaldināta Gurija Antipova klasē, pēc augstskolas uzreiz nonāca Operetes teātrī. "Toreiz darbā stājāmies ar nosūtījumu. Mana pirmā darba vieta ar valsts svētību kļuva Operete. Un zināt, ja teātris netiktu slēgts, operete kļūtu par manu dotību īsteno piepildījumu. Mana balss nav īsti piemērota operas skatuvei, esmu kameriskākas balss īpašnieks - mans ampluā ir kamermūzika un operete, kas vēl jo vairāk saistīja ar tuvību teātra žanram. Bet, tā nu ir sanācis, ka Operetes teātrī man tika piešķirta tikai vien loma izrādē "Cilvēks no Lamanšas", biju pat saņēmis partitūru. Un ar kultūras ministra rīkojumu teātris tika aizslēgts," stāsta Andris Daņiļenko.

Tālākais ceļš - estrāde - bija likumsakarīgs.

Estrāde
"1989. gadā, kad vēl mācījos Konservatorijā, studentu vidū paklīda baumas, ka vajagot solistu Ziemassvētku dziesmu ieskaņošanai. Režisores Irēnas Jasliņas mudināts aizgāju uz noklausīšanos Radio. Pēc tam Raimonds Pauls iedeva notis, un tapa programma, kas kļuva par manu debiju nopietnās estrādes mūzikas laukā. Pēc veiksmīgā starta sekoja programma Še, kur līgo priežu meži, kas tika nodziedāta 48 reizes. Un tad man piedāvāja strādāt Radio."

Teātris
Izrādās, ka dziedātāja mūžā ir bijis lūzuma brīdis, kurā bija jāizšķiras - studēt aktiermākslu vai vokālo prasmi. "Konservatorijas trešajā kursā man bija problēmas ar vokālo pedagogu. Mums neveidojās kontakts, kas, mācoties dziedāšanu, ir īpaši būtisks. Mana aktiermākslas pedagoģe Irēna Jasliņa piedāvāja pāriet uz aktieriem. Ja būtu to izdarījis, tad būtu pabeidzis Konservatoriju kā Liepājas kurss kopā ar Zani Jančevsku. Bet, kaut kas atturēja no šī soļa. Mana brīnišķīgā koncertmeistare Vilma Cīrule palīdzēja pārvarēt šaubas, strādāja ar mani. Un Konservatorijas diploms ar profesionālo atzīmi vokālists bija man kabatā."

Nacionālais teātris
"Pirms gandrīz desmit gadiem mans kursa biedrs un komponists Valdis Zilveris rakstīja un iestudēja mūziku Nacionālā teātra izrādei "Astoņdesmit dienās apkārt zemeslodei". Pieaicināja mani palīgos. Un te nu es esmu," par savu nonākšanu teātrī stāsta Nacionālā teātra vokālais pedagogs Andris Daņiļenko. "Visvieglāk kā vokālajam pedagogam ir strādāt ar Marci Manjakovu. Viņam piemīt vokāla uztvere un muzikalitāte. Milzīgs prieks bija arī par Ainaru Ančevski, kas divu mēnešu laikā ar milzīgu darbu sagatavoja un pilnvērtīgi aizstāja Ivaru Stoninu Sfinksā. Vai, te nu būs jāuzskaita daudzi - Dita Lūriņa, Egils Melbārdis, kas izrādē Adata konkurē ar Donu, Gundars Grasbergs. Un daudzi citi. Un vispār, mūsu aktieri ir malači!" par saviem favorītiem padotajiem vokālajā mākslā priecājas Andris. Patiesi un no sirds.

Koncertā piedalās: Mirage Jazz Orchestra, Ž. Siksna, R. Trence, A. Zaķis.

Pasākumu organizē Džeza orķestru atbalsta biedrība.
________________________________________________________________Džeza orķestru atbalsta biedrības
valdes loceklis
Mirage Jazz Orchestra menedžeris
Jānis Daugulis
t.m.29259008
www.mirage.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv